Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

Öztaylan Öğrencilere Başarılar Diledi

13 Eylül 2014 Cumartesi, 15:05

Ak Parti Balıkesir Milletvekili M.Cemal Öztaylan 15 Eylül 2014 Pazartesi Günü, 2014-2015 Ders Yılının başlamasıyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

“2014-2015 eğitim öğretim yılının başta eğitim yöneticilerimize, öğretmenlerimize, çalışanlarına, öğrencilerimize ve velilerine hayırlı olmasını diliyorum.

Her eğitim-öğretim döneminde olduğu gibi, 2014-2015 eğitim-öğretim döneminin başladığı bu günün de önemi büyük. Bu konuda kuşkusuz eğitim yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve en başta Bakanlığımız ve iktidarımıza büyük sorumluluklar düştüğünü biliyoruz.

Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir. Onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri yüksek, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen,bilgi teknolojilerini en iyi şekilde kullanabilen, girişimci, Türkçeyi doğru, etkili ve en güzel şekilde kullanabilen bireyler olarak yetiştirebilmek, bunun eğitim ve öğretim alanında alt yapısını oluşturmak hepimizin asli görevi.

İktidarımızın, Milli Eğitim Bakanlığımızın, eğitim yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, tüm eğitim çalışanlarının bu yönde verecekleri emekleri, özverili çalışmaları kuşkusuz anlamlı ve kalıcı kılacak olan aynı zamanda velilerimizin gayretleridir. Onların olumlu ve yönlendirici katkılarını, desteklerini, çocuklarına yönelik rehberliği yadsıyabilmek mümkün değil. Burada temel derdimiz kuşkusuz çocuklarımızın öz güvenlerinin geliştirilmesidir ki,bunda okul-aile işbirliğinin önemi tartışılamaz.

Kuşkusuz, bizlere ve öğretmenlerimize, ailelere eğitim ve öğretim sürecinde ne kadar sorumluluk düşüyorsa, öğrencilerimizin de üzerine düşen sorumluluklar, çocuklarımızdan bizlerin de beklentileri var.Öğrencilerimiz, eğitim ve öğretim yaşamlarında yeteneklerini en iyi şekilde geliştirip, kullanabilmeliler.Derslerinde, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerde sorumluluk almayı gözetmeli özenli ve sistemli çalışmayı kendilerine ilke edinmeliler.Başarı, tesadüfen kazanılacak bir şey değildir.Bu nedenle, çocuklarımız eğitim ve öğretim yaşamlarında başarıya ulaşmanın yegane yolunun saygı ve sevgi içinde, düzenli ve planlı, yoğun ve çok yönlü bir çalışma ile elde edilebileceğini anlamalılar. Buna öncelikle ülke ve toplum olarak büyük ihtiyacımız var. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim yılının başarılı geçeceğini yürekten inanıyor, içtenlikle kutluyorum. Hayırlı olsun.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr