ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ BASIN MENSUPLARINI AĞIRLADI | Bandirma.com.tr

6 Aralık 2023 - 20:02

ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ BASIN MENSUPLARINI AĞIRLADI

ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ BASIN MENSUPLARINI AĞIRLADI
Son Güncelleme :

26 Haziran 2020 - 16:32

1.098
google haberler

Onyedi Eylül Üniversitesi’nin kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı periyodik olarak düzenlemekte olduğu basın toplantıları çerçevesinde, Erdek Meslek Yüksekokulu’nun bahçesinde kahvaltılı basın toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş ile Prof. Dr. Celalettin Yanık, Erdek Meslek Yüksekokulu Müdürümü Dr. Öğr. Üyesi Ali Mazak, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Yalçın Kahya, Kurumsal İletişim Koordinatörü Ömer Şimşek, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Karatepe ve Dış İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Ömer İnan katıldı.

Basın mensupları ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, yeni açılan Tıp Fakültesi ile ilgili olarak detaylı bilgi paylaşımında bulundu. Rektör ayrıca, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kararı ile kapatılan Ziraat Fakültesi, Susurluk Meslek Yüksekokulu’nun Üniversiteye devri, 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde açılacak yeni önlisans, lisans, lisansüstü bölüm ve programlar ile bu bölüm-programlara dair öğrenci kontenjanları, uluslararası öğrenci alımları, Covid-19 salgınının önümüzdeki eğitim-öğretim süreçleri üzerine muhtemel etkileri, Merkez Yerleşkemiz ile Edincik Yerleşkemizde devam eden inşaatlarımız ve diğer yerleşkelerimizdeki fiziki iyileştirme çalışmaları ve Üniversiteye devredilen eski Pertevniyal Hastanesi’nin durumu ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Üniversitenin her geçen yıl hem nitelik, hem nicelik yönünden çok güzel ilerleme kaydettiğini belirten ve Üniversitedeki gelişmelere dair sayısal verileri paylaşan Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Geçen yılbaşında 13.200 olan öğrenci sayımız, bu yıl mezunlarla beraber 12.700 oldu. Geçen yıl 3.340 olan kontenjanımız da ilave edilecek 660 yeni kontenjanla beraber toplamda 4.000’e yükseldi. 250 civarında yeni lisansüstü öğrencinin gelmesiyle 2020-2021 eğitim-öğretim yılında mevcut öğrenci sayımız yaklaşık 15.000-15.500 olacak. Uluslararası öğrenciler tarafından oldukça ilgi gören bir üniversiteyiz. Her yıl uluslararası öğrenci sayımızda da artış yaşanıyor. Üniversitemizde, 65 farklı ülkeden gelen 1.228 uluslararası öğrencimiz var. Bu sayının 1.700’e yükselmesini hedefliyoruz. Öğrenci sayımızla birlikte personel sayılarımızda da artış gerçekleşiyor. Şu anda 393’ü akademik, 275’i idari olmak üzere toplamda 650 personelimiz mevcut. Önümüzdeki dönem almayı planladığımız 62 yeni akademik personel ve 13 yeni idari personel ile birlikte toplam personel sayımız 725 kişi olacak. Diğer ilave kadrolarla birlikte bu sayının yıl sonunda 750 civarında olmasını bekliyoruz. 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde Üniversitemizde 5 yeni bölüm, 7 yeni program, bünyemize devri sonuçlanan Susurluk Meslek Yüksekokulumuzdaki 3 yeni program, ayrıca 10 yeni lisansüstü programımızla beraber toplam 25 program daha öğrenci alımına başlayacak. Böylece toplam program sayımız 114’ten 140’a yükselmiş olacak. Yeni kurulan Tıp Fakültemiz de bu yıl öğrenci alımına başlayacak. Bunun için İstanbul Üniversitesi ile bir işbirliği protokolü imzaladık. Bu protokol çerçevesinde Tıp Fakültemizde öğrenime başlayacak 40 öğrencimiz, 3 yıl boyunca Üniversitemizin öğrencisi olarak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenim görecek. Bu süreçte binamızın inşaatını tamamlayıp öğrencilerimizin öğrenimlerine 4. yıldan itibaren Merkez Yerleşkemizde devam etmelerini hedefliyoruz. Bu arada fiziki açıdan da büyümeye, Üniversitemize yeni binalar, yeni mekânlar ilave etmeye devam ediyoruz. Merkez Yerleşkemizde devam eden 3 bina inşaatımızın yanında, 2 binamız için de ihaleye çıkıldı. Edincik Yerleşkemizde Türkiye’nin ilk Deniz Bilimleri Öğrenme Merkezi’ni kurduk ve yakında açılışını gerçekleştireceğiz. Bugün Gönen Meslek Yüksekokulu Yerleşkemizde yeni bölüm ve programlar açmamıza olanak sağlayacak ilave eğitim ve sosyal tesis binası inşaatları yapılması için protokoller imzalayacağız. Üniversitemize devri gerçekleşen bir başka güzel ve ayrıca tarihi bir bina olan eski Pertevniyal Hastanesi’nin Kent Müzesi olmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Basın Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in basın mensuplarının sorularını cevaplaması sonrasında günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x