Okeanos Tercüme Bürosu | Bandirma.com.tr

5 Aralık 2023 - 15:01

Okeanos Tercüme Bürosu

Okeanos Tercüme Bürosu
Son Güncelleme :

13 Haziran 2022 - 15:34

191
google haberler

Metinlerin kaynak dilinden farklı bir dile çevrilmesi işini yapan yerlere tercüme bürosu denir. Kaynak, yazılı bir metin, resmi bir evrak ya da mesleki bir doküman olabilir. Tercüme büroları aynı zamanda simültane çeviri ya da deşifre işi de yapar. Dijital alanda gerçekleşen gelişmeler online tercüme hizmetini de uygulamaya koymuştur.

Tercüme Bürosu Ne İş Yapar?

Tercüme büroları farklı dillerde çeviri hizmeti verir. Türkiye’de en çok çeviri talebi yapılan diller İngilizce başta olmak üzere Avrupa dilleridir. Öte yandan, göçmen sayılarında artış ve bölge ülkeler ile ticari ilişkilerde gelişmeler Orta Doğu’da kullanılan diller için de tercüme hizmetinin yoğunlaşmasını sağlamıştır. Örneğin, son dönemlerde en çok talep gören hizmetlerden biri göçmenlik belgesi tercümesidir.

Verilen çeviri hizmeti, yalnızca dil bazında değil kullanım amacına göre de kategorileştirilebilir. Örneğin, farklı ülkelerin devlet kurumları ya da tüzel kişilikler tarafından noter onaylı belgeler kabul görür. Bu belgeler, çevirinin noter tarafından onaylanması ile oluşturulur.

Başka bir örnek de mesleki metinlerdir. Farklı uzmanlık alanları için gerekli bilgiler, bu konuda literatüre hakim kişilerce yapılmalıdır. Örneğin, hukuki metinlerin çevirisi için yasal kavramları ve kullanışını bilen profesyoneller hizmet verir. Bu tür özel alanlarda genellikle yeminli mütercim tercümanlar çalışır.

Tercüme Büroları Tarafından Verilen Hizmetler

Tercüme bürolarının verdiği ana hizmet farklı diller arasından çeviridir. Çevirinin yöntemi ise ihtiyaca göre değişiklik gösterebilir. Yöntem kategorileri yazılı ve sözlü olarak ayrılabileceği gibi ihtiyaç türüne göre de sınıflandırılabilir. Örneğin, ilaç prospektüslerinin çevirisi uzmanlık gerektiren ve tercüme bürosu tarafından yapılabilen bir hizmettir.

Tercüme büroları tarafından verilen hizmet kategorileri kısaca şu şekilde özetlenebilir:

l Noter onaylı tercüme

l Yeminli tercüme

l Apostil tasdikli tercüme

l Akademik tercüme

l Tıbbi/ medikal tercüme

l Teknik tercüme

l Patent tercümesi

l Hukuki tercüme

l Simultane çeviri

Çeviri talepleriniz ve  hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya  0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

 

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x