Öğrenciler, Balıkesir’i kısa film yaptı | Bandirma.com.tr

30 Kasım 2023 - 07:09

Öğrenciler, Balıkesir’i kısa film yaptı

Öğrenciler, Balıkesir’i kısa film yaptı
Son Güncelleme :

27 Aralık 2022 - 10:39

218
google haberler

Balıkesir Kent Konseyi ve Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Fakültesi işbirliğinde, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen “Bak-Gör-Çek” kısa film proje yarışması sonuçlandı.

Resim, Baskı Sanatları, Grafik Sanatlar ve Mimarlık bölümleri lisans ve lisansüstü öğrencileri; Eylül ve Aralık tarihleri arasında alanında uzman akademisyenler tarafından gerçekleştirilen çalıştay, seminer, atölye çalışmaları kapsamında Balıkesir kent algısı üzerine ürettikleri ve geliştirdikleri kurmaca filmlerle yarıştı.

ÖĞRENCİLERİN GÖZÜNDEN BALIKESİR
Balıkesir’i öğrencilerin gözünden görmek ve deneyimlemek, ürettikleri filmler ile kendilerini ifade etmelerine olanak vererek yaratıcı düşünme konusunda motive etmek, takım çalışmasını özendirmek amacıyla düzenlenen “Bak-Gör-Çek” başlıklı kısa film projesi yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllerine kavuştu.

FİLM GÖSTERİMİ YAPILDI
Kazanan öğrencileri, üretmeye teşvik etmek ve desteklemek için düzenlenen yarışmanın ödül törenine Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı da katıldı. Törenin ardından yarışmaya katılan tüm filmlerin halka açık gösterimleri yapıldı.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x