Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Odadan LPG Uyarısı

09 Eylül 2014 Salı, 21:27

Bandırma Makine Mühendisleri Odası Başkanı Gürbüz Gözcüler, ilgili mevzuata ve standartlara uygun olmayan, yetkisiz firmalarca dönüştürülmüş, bu dönüşüme ilişkin son kontrollerini ve periyodik gaz sızdırmazlık kontrollerini Odamıza yaptırmayan araçların trafikte var olduğu konusunda şikâyetler aldıklarını söyledi.

Bu tür araçların trafikten men edilmesi gerektiğini dile getiren Gözcüler “Araçlarını LPG’li kullanıma dönüştürmek isteyen veya bu dönüşümü yaptırmış ama bu işlemi yapan firmalar tarafından son kontrol için Odamıza yönlendirilmemiş araç sahiplerinin, can ve mal güvenlikleri için yasal gerekliliklere dikkat etmesi gerekmektedir” dedi.
-Montaj tespit raporu şart
Araçlarını LPG dönüştürecek olan vatandaşlara bazı tavsiyelerde bulunan Gözcüler “
Dönüşüm yapan firmanın Odamız tarafından tescilli olup olmadığı, firmada odamız yetki belgeli bir mühendisin istihdam edilip edilmediği, dönüşümde kullanılan malzemelerin ilgili standartlara uygun olup olmadığı na dikkat etmeleri gerekmektedir. Yurttaşlarımızın yetkili firmalarda dönüşüm yaptırdıktan sonra Odamız tarafından düzenlenen Montaj Tespit Raporu onayını almaları ve özel araçların iki yılda bir, ticari araçların ise yılda bir kez gaz sızdırmazlık testlerini yine Odamıza yaptırmaları gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr