Bandırma Reklam Ajansı

NORMALLEŞME TAKVİMİ BELLİ OLDU MU? İŞTE SON DAKİKA GELİŞMELER

11 Mayıs 2021 Salı, 10:52
koronavirus ile mucadelede kontrollu normallesme sureci bandirma.com.tr
google news takip et mobil
Tam kapanma olarak başlatılan kısıtlamalar 17 Mayıs’ta sona erecek. Bu tarihten sonra normalleşme planları yavaş yavaş netleşmeye başlıyor. Habertürk’ün haberine göre 17 Mayıs sonrası “Normalleşme Planı” 3 aşamaya Ayrılacak. Henüz normalleşme takvimi Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanmasa da ulusal basına düşen normalleşme senaryolarından birisinin şu şekilde olma ihtimali var.

17 Mayıs’tan Sonra…

17 Mayıs’tan itibaren Tam kapanmanın sona ermesi ile birlikte kısıtlamalardan oldukça etkilenen restoran ve kafe gibi işletmeler, açık alanlarda hizmet verebilecek. Buna ek olarak açık alanlara sahip olmayan mekanların, belediyeler tarafından sağlanacak geçici imkanlarla faaliyet gösterebilecek.İkinci aşamaya kadar mekanlar saat 21:00’e kadar hizmet sunacak. ve pazar günleri sokağa çıkma yasağı olacak.

1 Haziran 2021’den İtibaren

1 Haziran tarihinden sonra ilk aşamada uygulanan pazar günleri sokağa çıkma yasağı sona erecek. Tüm eğlence mekanları ülke genelinde saat 22:45’e kadar sadece açık alanlarda hizmet sunacak. Ayrıca tatil kısıtlamaları sona erecek. Eğitim kurumları bu süreçte kapalı kalacak. Bu dönem de uzaktan eğitim ile sonlandırılacak.

1 Temmuz 2021’den Sonra

Bu tarihten itibaren tüm kısıtlamalar da önemli ölçüde sonlanacak. Mekanlar kapalı alanlarda da hizmet sunacak. Eylül ayı ile birlikte yüz yüze eğitime geçilecek.
Habertürk

Bir önceki yazımız olan BALIKESİR'DE VAKA SAYISINDA ÖNEMLİ DÜŞÜŞ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x