Son Dakika
20 Kasım 2017 Pazartesi

Namık Havutça Zeytincilere Destek Çıktı

04 Temmuz 2014 Cuma, 23:14

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, AKP Hükümeti’nin hazırladığı zeytin alanlarını talana açacak kanun tasarısını zeytin, zeytinyağı üreticileri, bölge halkı ile masaya yatıracaklarını söyledi. Sosyal medya üzerinden davette bulunan Havutça, “Bu fermana karşı çıkmak ve yırtıp atmak sadece zeytincilik yapanların değil ülkedeki her duyarlı yurttaşın görevidir” dedi.

Havutça, kamuoyunda “zeytin talan tasarısı” olarak bilinen Elektrik Piyasası Kanunu ile Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerinin Aşılattırılması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın Salı Günü Saat 15.00’te TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda görüşüleceği bilgisini verdi. Havutça, facebook ve twitter hesapları üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“Yarın Edremit’te, pazar günü Erdek (Düzler’de) AKP’nin zeytin alanlarını talana açacak tasarısını masaya yatıracağız…

Zeytinciliğin idam fermanını vermek isteyen AKP Hükümeti’nin hazırladığı kanun tasarısı salı günü TBMM’de komisyonda görüşülecek.

Bu görüşmeden önce bölge milletvekili olarak, zeytinin merkezlerinden biri olan Balıkesir topraklarını da talana açacak tasarıyı cumartesi günü Edremit’te, pazar günü Erdek Düzler’de zeytin üreticilerimiz ve bölge halkımızla değerlendireceğiz.

Bugüne kadar 6 kez gündeme getirilen zeytin alanlarının madenciliğe ve enerji yatırımlarına açılması tasarısı zeytinciliğin idam fermanı olacak. Bu fermana karşı çıkmak ve yırtıp atmak sadece zeytincilik yapanların değil ülkedeki her duyarlı yurttaşın görevidir.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr