Bandırma Reklam Ajansı

MV. AKIN TAM KAPANMADA BALIKESİR’İ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

08 Mayıs 2021 Cumartesi, 12:47
mv akin tam kapanmada balikesiri karis karis geziyor bandirma.com.tr
google news takip et mobil

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, tam kapanma döneminde de Balıkesir’i karış karış geziyor. Vatandaşları, mahallelerine giderek sorunlarını dinleyen Ahmet Akın, kapanma sürecinde izinli olarak faaliyetlerini sürdüren esnaf ve çiftçileri ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir’de tam kapanmanın vaka sayılarında düşüş sağlamasını sevindirici buldukları ancak Balıkesirlilerin gösterdiği büyük fedakarlığın karşılığını iktidarın Balıkesirlilere veremediğini söyledi. Ahmet Akın, “Balıkesirliler, tam kapanmada kurallara ellerinden geldiğince uymaya gayret gösteriyorlar. Balıkesir esnafı, çiftçisi, işçisi büyük bir fedakarlıklar gösteriyor. Ama iktidarın, emeğiyle geçinen insanlarımıza kulakları tıkalı, gözleri kapalı! İnsanlarımız kaderine terk edilmiş durumda” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Bandırma, Gönen, Manyas, Susurluk, Dursunbey, Kepsut, Balya, İvrindi ve Havran’da ziyaretlerde bulundu, CHP ilçe örgütleri, kaymakamlar ve belediye başkanları ile bir araya geldi. Tam kapanma sürecinde ilçe belediyelerin çalışmaları hakkında bilgi alan Ahmet Akın, “İktidar esnafımıza destek verdiğini söylüyor. Esnafımıza soruyoruz, ‘destek aldınız mı?’ ‘Hayır’ cevabını alıyoruz. ‘Kiranı ödeyebiliyor musun?’ Aldığımız cevap, bırakın kirayı eve ekmek götürecek paramız yok’ diyor esnafımız. Çiftçimiz, besicimiz, süt üreticimiz artık ne ekebilecek durumda ne de ekmek kapısı hayvanlarına bakabilecek durumda. İhtiyaç sahibi insanlarımıza soruyoruz, elektrik faturanı, doğalgaz faturanı ödeyebiliyor musun?’ Cevap yine hayır oluyor. Bir yıl biriken borçlarını ödeyemeyen ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımız var.” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, tam kapanma sürecinde yarından itibaren Edremit, Burhaniye, Ayvalık, Gömeç, Savaştepe, Bigadiç, Sındırgı, Erdek ilçelerine ziyaretlerde bulunacak.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'YI SARAN KOKU VE DUMANIN NEDENİ BELLİ OLDU! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x