Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Müftü Çetin’den Regaip Kandili ve 3 Aylar Mesajı

29 Nisan 2014 Salı, 10:12

Bandırma Müftüsü Cahit Çetin yaklaşan mübarek 3 aylar ve 1 Mayıs Perşembe günü kutlayacağımız Regaip Kandili için bir mesaj yayınladı.  Mesajında Çetin şu sözlere yer verdi.

Saygıdeğer Basın Mensupları, Sevgili Bandırmalılar;

Bizleri manevi atmosferi yoğun olan üç aylara kavuşturan Rabbimize hamd; Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) e salât ve selam ediyoruz.

Recep ayının ilk Cuma gecesi olan Regaib kandili, Yüce Allah’ın kullarına bol bol bağışta bulunduğu, az ibadetlerine karşılık çok ecir verdiği bir rağbet gecesidir.

Regaib kandili; Recep ayındaki Mirac, Şaban ayındaki Berat kandillerini, Ramazan ayını, Ramazan ayı içerisindeki Kadir gecesini, Ramazan ve Kurban  bayramlarının müjdecisi mübarek bir gecedir.

Değerli Kardeşlerim,

Regaib kandilinizi tebrik ediyor, bu kutlu gecenin Âlem-i İslam’a, bütün inananlara ve Bandırmamıza hayırlar getirmesini, birliğimizin ve kardeşliğimizin ilelebet payidar olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla…

 

 ÜÇ AYLAR MESAJI VE

BASIN AÇIKLAMASI 

Saygıdeğer Basın Mensupları, Sevgili Bandırmalılar;

Rahmeti, mağfireti, feyzi ve bereketi bol olan üç aylara kavuşmanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Şüphesiz insan için en değerli mefhumlardan birisi zamandır. Her şey zaman içinde var olmakta, gelişmekte ve yine zaman içinde yok olmaktadır. Bizler ilmi, ameli, serveti ve diğer birçok değeri zaman içine elde edebilmekteyiz. Üç aylar, içerisinde barındırdığı kutlu geceler ve Kur’an-ı Kerimin indirilmiş olmasından dolayı önem arz etmektedir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) ‘Recep Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan da ümmetimin ayıdır.’ Buyurarak şu şekilde de dua buyurmuşlardır. ‘Ey Allahım! Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl, bizi Ramazan’a kavuştur.’ Bizler de Efendimiz (s.a.v.) in bu duasına gönülden “Âmin” diyerek, bu feyzi ve bereketi çok olan aylarımızı her zaman olduğu gibi yine en güzel şekilde ibadetimizi, tövbe-i istiğfar ve ahlaki değerlerimizi, sevgi ve saygımızı olgunlaştıracağımız fırsat günleri olarak değerlendirmenin gayreti içerisinde oluruz inşallah.

Değerli Kardeşlerim,

Bu duygu ve düşüncelerle bu kutlu zaman ikliminin Âlem-i İslam’a, bütün inananlara ve Bandırmamıza hayırlar getirmesini, birliğimizin ve kardeşliğimizin ilelebet payidar olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla…

                                                                                    Cahit ÇETİN

Bandırma Müftüsü

Not: 01 Mayıs 2014 Perşembe günü Yatsı Namazı öncesinde tüm halkımızın davetli olduğu “Regaib Kandili” özel ihya programı Haydarçavuş Camii’nde merkezi sistemle icra edilecektir.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr