Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MEHMET DOĞAN “KÜLTÜR MERKEZİ PROJEMİZ HIZLA YÜKSELİYOR”

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Grand Serenay Otel’de yaptığı kahvaltılı basın toplantısında 2021 yılı yaptığı çalışmaları ve 2022 yılında Bandırma’daki yapılacak yatırımlar ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Ak Parti Bandırma İlçe

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Grand Serenay Otel’de yaptığı kahvaltılı basın toplantısında 2021 yılı yaptığı çalışmaları ve 2022 yılında Bandırma’daki yapılacak yatırımlar ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Doğan “Son 1 yılda neredeyse tüm Bandırma halkı ile temasa geçtik. Yıl boyu sadece sosyal medya platformları üzerinden incelediğimizde 1000’den fazla etkinlik gerçekleştirdik. “ dedi.

ZOR BİR SÜRECİ BİRLİKTE ATLATTIK

Doğan; “Halkımız ile teması daha çok arttırmak için göreve geldiğimiz ilk günlerde başlattığımız çalışma ile parti binamızda her gün bir Başkan Vekilimizi nöbetçi olarak belirledik. Yaşanan Pandemi sürecinde en zor günlerde halkımızın her zaman yanındaydık. Tüm yönetimimiz ile birlikte her mahalle de ihtiyaç sahibi ailelere belirli aralıklarla gerekli temel ihtiyaçlarını hazırladığımız Erzak kolileri ile ulaştırdık. Başlattığımız “Alışverişini Yerel Esnafından yap Esnafına sahip çık” kampanyamız çok ses getirdi. Öncelikle İlçe Teşkilatımız olarak biz İhtiyaç sahipleri ailelerimize gerekli olan tüm erzakları Yerel Mahalle esnaflarından yaptık. Daha sonrasında da birçok Dernek, Siyasi Parti ve Sosyal Kuruluşlar bu kampanyamıza destek verdi. Siyasi görüş gözetmeksizin kazanan Yerel Esnafımız, Bandırma oldu. “ dedi.

10 BİNLERCE AİLEYE ULAŞTIK

Doğan; “Pandemi sürecinde tüm Yönetim Kurulumuz ile birlikte hemen hemen her akşam ve yaşanan uzun kapanma dönemlerinde ihtiyaç sahibi ailelerimizi belirleyerek onların yanlarında olduk. Göreve geldiğimiz 1,5 yıllık süreçte Bandırma’da 10 Binlerce aileye ile temas kurarak çok büyük bir aile olduk ve birbirimizden güç almayı öğrendik. Bir çok ailemizin ihtiyaç sorunlarını kalıcı olarak çözümledik. İnşallah bu büyük ailemiz ile birlikte Bandırma’da daha çok güzel işlere imza atacağız” dedi.

EDİNCİK VE AKSAKAL DOĞALGAZINA KAVUŞUYOR

Doğan; “Görev süremizde gerçekleştirdiğimiz en önemli projelerimizden biriside kuşkusuz ki Edincik ve Aksakal Mahallelerimizde başlattığımız Doğalgaz Çalışmaları oldu. Edincik Mahallemizde projemiz son aşamalara geldi. İnşallah 2023 kışında Edincik mahallemiz doğalgaz kullanımına başlayacak. Aksakal Mahallemizde olan bir takım sorunları bizzat Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez ile görüşerek çözümledik. Çok yakında başlayacak olan çalışmalar ile birlikte inşallah Aksakalımız da Doğalgaz kullanımına başlayacak.” Dedi.

LİMAN AVM VE 6. ANA JET ÜSSÜ KAVŞAKLARI

Doğan; “6. Ana Jet üssünün orada bulunan Dalçık Projemiz bildiğiniz gibi tamamlandı ve Halkımızın kullanımına açıldı. Etrafında bulunan Peyzaj çalışmaları Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz tarafından tamamlandı. Tohum çimlenme yapılan Peyzaj çalışmalarında inşallah 1 ay içerisinde bölgemiz yemyeşil olarak belirlecek ve ışıklandırılacak. Liman AVM üst geçit projemizde ise son aşamaya geldik Pandemi nedeniyle yavaşlayan projemiz son günlerde çok hızlı bir şekilde tamamlanıyor. İnşallah yaz ayları gelmeden halkımızın kullanımına sunmayı planlıyoruz.” Dedi.

ŞEHRİMİZE YENİ BİR MAHALLE KAZANDIRDIK

Doğan; “Daha önceleri Mahalle olan ancak Aksakal’a bağlanan Karaçalılık Mahallemizin yeniden Mahalle statüsünü kazanması yönünde mahalle halkından gelen talepleri değerlendirdik. Konuyu Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz ile görüşerek Statünün kazanılması için gerekli olan kriterlerin mahallemizde olup olmamasını inceledik. Kriterleri tutan Karaçalılık Mahallemizin mahalle statüsü kazanması için konuyu Büyükşehir Meclisine ilettik. Yapılan oylamanın ardından Meclisten geçen karar ile birlikte Karaçalılık Mahallemiz yeniden Mahalle Statüsü almaya hak kazandı. İnşallah önümüzdeki aylarda yapılacak Muhtar seçimleri ile birlikte Bandırmamız ve Balıkesirimiz yeni bir mahalle kazanmış olacak” dedi.

KÜLTÜR MERKEZİ PROJEMİZ HIZLA YÜKSELİYOR

Doğan; “Paşakent mahallemizde başlattığımız Kültür Merkezi projemizin çok hızlı bir şekilde yükseliyor. Yaşanan Covid-19 Hastalığında bir süre çalışanların rahatsızlıkları sebebiyle duraklayan projemiz planladığımız şekilde ilerlemeye, yükselmeye devam ediyor. İnşallah önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde iç tefriş ve dekorasyonu tamamlanması ile Halkımızla hep beraber yapılacak etkinliklere katılım sağlayabileceğiz”. Dedi

BANDIRMAMIZA YENİ HASTANE KAZANDIRACAĞIZ

Doğan; “Yaşanan pandemi ile birlikte sağlık konusunun ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha anladık. Eğitim Araştırma Hastanesi statüsü alan Devlet Hastanemizin kadroları, ek binaları her ne kadar günden güne büyümeye ve gelişmeye devam etse de bölgemiz çok hızlı bir şekilde büyüyor. Bu büyümeye yetişebilmek ve halkımızın kaliteli sağlık hizmeti almasını sağlamak bizim görevimiz. Yaptığımız istişareler neticesinde inşallah çok kısa bir süre içerisinde Bandırmamıza yeni Hastane müjdemizi vereceğiz. İlk etapta 400 Yataklı yepyeni bir bina olarak planladığımız Yeni Devlet Hastanemiz ile ilgili Bakanlık nezninde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

TOKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE TEMASLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Doğan; “Müjdesini verdiğimiz 2. Etap Toki Projemiz ile ilgili çalışmalarımız hızla devam ediyor. Daha önce temas kurduğumuz TOKİ Genel Müdürlüğümüz ile önümüzdeki günlerde 2. Bir toplantıya gideceğiz. Yeri hazır olan 2. Etap TOKİ Konutlarımızı görev süremiz içerisinde Bandırma halkına kazandırmayı planlıyoruz. Halkımızın en temel ihtiyaçlarından birisi olan Barınma ihtiyacını 2. Etap TOKİ Projemiz ile birlikte gelir seviyesi düşük olan ailelerimizde çözümlemeyi hedefliyoruz.” Dedi.

20 MAHALLE’DE 20 ENGELLİ AİLE

Doğan; “Genel Merkezimiz tarafından planlanan 3 Aralık Engelliler Günü Etkinlikleri kapsamında bu yıl Bandırmamızdaki 20 Mahallemizden 20 Farklı ailemiz ile bir araya gelerek engelli kardeşlerimizi ziyaret ettik, mutluluklarını paylaştık. Her birey bir gün bir engelli adayıdır düsturu ile birlikte engelli kardeşlerimize Ak Parti Hükümetimiz olarak yaptıklarımız ortada bizde İlçe teşkilatı olarak sadece 3 Aralık’ta değil her zaman yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz. “ dedi.

nev bandırma