Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Marmara Adası’na Sürpriz Aday Adayı Mehmet Zihni Karabiber

Yaklaşan yerel seçimler öncesi

Yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi partilerin il, ilçe ve genel merkezleri hareketli. Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi olmak isteyen partililer teşkilatlarda başvurulara başladı. AK Parti’de de aday adaylığı başvuru sürecinin başlamasıyla birlikte Belediye Başkanlığı niyeti olanlar sahaya çıkmaya başladı.

Marmara adasında yaşayan iş insanı Mehmet Zihni Karabiber de çarşamba günü AK Parti Balıkesir İl Başkanlığında Marmara Adalar Belediyesi için Belediye Başkan Aday Adaylığına başvuru yaptı.

1936 yılında dedesi Rize Ardeşen’den Marmara’ya gelen ve mermercilik ile madencilik sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinin başında olan Mehmet Zihni Karabiber Her Şey Marmara İçin diyerek yola çıktı.

“31 Mart Yerel Seçimleri için güzel şehrimiz Balıkesir’in Marmara Denizi’ndeki vitrini, misafir odası; Balıkesir’in İstanbul ile Avrupa kıtasına yönelen en uç diyarı Marmara Adalar Belediye Başkanlığına AK Parti’den Aday Adayı başvurusu yapmış bir kardeşiniz, hemşehriniz olarak karşınızdayım.” diyen Karabiber şunları kaydetti:

“Marmara’da özellikle tabanda yeni bir yüz arayışı olduğu gözükmektedir. Ben ömrünü işine adamış biri olarak aslında hiçbir şekilde siyasete girmeyi, Belediye Başkanlığına aday olmayı filan düşünmüyordum.

Ama çevremizden gelen ısrarlı baskılar ve halkımızın teveccühü beni böyle bir karar almaya itti. Vatandaşlarımız artık Marmara’da herkesi ve her kesimi kucaklayan, vizyoner, tüm mesaisini Marmara’nın gelişmesi ve kalkınmasına adayacak birini Belediye Başkanı olarak görmek istediğini söylüyor.

Biz de bundan dolayı HEP BİRLİKTE MARMARA diyerek yola çıkıyoruz. Siyasi parti ayrımı gözetmeksizin, bugüne kadar dışlanmış, geri atılmış tüm küskün ve kırgınları da halkamıza katarak doğup büyüdüğümüz ve ekmeğini yediğimiz ilçemize hizmet etmek istiyoruz.” dedi.

Mehmet Zihni KARABİBER Kimdir?

Mehmet Zihni Karabiber, 5 Nisan 1961 tarihinde Marmara Adası Saraylar Mahallesi’nde doğmuştur. İlkokul eğitimini doğduğu yer olan Saraylar’da tamamladı. Ortaokul ve lise eğitimine ise İstanbul’da devam etti. Ticaret Lisesi mezunu olan Karabiber, ailesinin mermer ve madencilik sektöründe faaliyet gösterdiği bir sanayici ve başarılı bir iş insanıdır.

Mehmet Zihni Karabiber, genç yaşta aile işletmesinde çalışmaya başladı ve sektördeki bilgi ve deneyimini hızla geliştirdi. Kendi vizyonuyla ve girişimci ruhuyla işleri daha ileriye taşıdı. Aile şirketinin büyümesinde önemli rol oynadı ve başarılı projelere imza attı.

Karabiber’in çocukları da aile mirasını devam ettirmekte ve kendi alanlarında başarılı kariyerlere sahiptir. Kızı Dr. Gülden Karabiber, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Oğlu Şahin Karabiber ise endüstri mühendisidir ve aile şirketinin başında işleri yürütmektedir. Şahin Karabiber, iş dünyasında babasının izinden giderek başarılı bir şekilde şirketin büyümesine katkıda bulunmaktadır.

Mehmet Zihni Karabiber, iş dünyasındaki başarıları ve ailesinin geleceğini şekillendiren liderlik vasıflarıyla tanınır. Ayrıca, ailesinin faaliyet gösterdiği sektördeki işleri ileri taşımanın yanı sıra, topluma katkıda bulunmaya da önem vermektedir. Karabiber ailesi, mermar ve madencilik sektöründe sağladıkları istihdam ve ekonomik katkılarla bölgesel kalkınmaya da destek olmaktadır.

Özetlemek gerekirse, Mehmet Zihni Karabiber, Marmara Adası’nda doğup büyüdü, eğitimini İstanbul’da tamamladı ve ailesinin mermer ve madencilik sektöründe faaliyet gösterdiği bir sanayici ve başarılı iş insanıdır. Kendi girişimcilik yetenekleriyle aile işini daha ileriye taşımıştır. Çocukları da aile mirasını devam ettirerek kendi alanlarında başarılı kariyerlere sahiptir. Karabiber ailesi, iş dünyasında ve topluma katkılarıyla örnek bir liderlik sergilemektedir.

 

 

nev bandırma