Son Dakika
14 Aralık 2019 Cumartesi
grand serenay hotel bandırma

Lions Kulünü Öğretmenler Günü Programı Düzenlendi

28 Kasım 2019 Perşembe, 10:06

Bandırma Lions  Kulübü, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları çerçevesinde Bandırma’da Yaşayan Köy Enstitüsü Öğretmenleri  Sabri Erdoğan, Hacı Çakır, Hayriye Savaş ve Mehmet Savaş’ı yemekte ağırlayarak Türk eğitimine, öğrencilerine verdikleri katkı nedeniyle yaşam boyu başarı  plaketiyle  onurlandırdı.

Kulüp Başkanı  Dr. Selim Panç “Köy Enstitüleri Cumhuriyet Döneminin en önemli  projelerindendi. Kapatılmaları Türkiye’nin aydınlık yolda ilerlemesinde büyük bir engel olmuştur. Bu okullar kapatılmasaydı ülkemiz Atatürk’ün hedef gösterdiği Dünyanın en gelişmiş Medeniyetleri seviyesini yakalardı. Bizim için bu öğretmenlerimiz adeta yaşayan birer efsanedir. Onlara en içten saygılarımızı sunuyoruz. Onlar için ne yapsak  azdır dedi. Öğretmenlerde bizler atandığımız köylere bavulumuzu aldık gittik. Cami misafirhanelerinde kaldık. İmece usulü okulumuzu ve  kalacağımız yeri inşa ettik.Devletin katkısı çok azdı. Bizler Köy Enstitülerinde arıcılıktan, tarımdan, hayvancılıktan, el sanatlarından anlayarak yetiştirildik. Köylülere çok faydamız olurdu. Fakat gerici zihniyetler okulları kapattılar. Neden kapatıldığını hiç anlayamadık.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Yücel Yılmaz: Siz Gündemi Belirleyin, Biz Uygulayalım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x