Kültürümüzün En Önemli El Sanatı: İğne Oyası

26 Ocak 2017 Perşembe, 12:12

İğne oyası, her zaman sunduğu güzellik ve zarafetiyle bayanlarımızın dikkatini çekmeyi başarmış modern zamanın en iyi modelleridir.  Anlaşıldığı üzere bu modeller iğne, iplik ile tasarlanan modeller arasındadır. Tülbent, eşarp,  oda takımları gibi her türden dantelli modellerde rahatlıkla kullanabileceğiniz işlenmesi kolay modellerdir. Geçmişten günümüze kültürümüzün birer yansıması haline gelen bu inanılmaz modeller sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Tabii dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da rengi ve kalitesinin iyi olmasıdır. Çünkü bu durum size hem kolaylık sağlayacak hem de bu sayede mükemmel sonuçlar elde edebileceksiniz.

Mükemmel El Sanatı: İğne Oyası

İğne oyası, el sanatları içerisinde en büyük öneme sahip, geniş bir yelpazesi olan mükemmel bir el sanatıdır.  El sanatları dediğimizde ise,  el becerilerinize göre  yapılabilecek pek çok işlemi  barındırır. Tabii bu modeller hem işleniş yönüyle kolay hem de her alanda kullanabileceğiniz ev aksesuarları açısından oldukça cazip, ilham verici bir özellik taşıdığından, ayrı bir hava ve sunum katan modellerdir. Bireyin zevk, duygu ve düşüncelerini yansıtan oldukça popüler bir modelden söz ediyoruz. El becerinizin sanat dünyasında yer edindiği bir modelden… İğne oyası, bünyesinde Anadolu’nun farklı üslup ve özelliklerini barındıran çok yönlü bir model türüdür. Bu modeller evlilik çağına gelmiş kızlarımızın hayallerini süsleyen, bir inceliğin harika bir el sanatının ürünüdür. İşte bu yüzden kökü eskilere dayanan fevkalade bir sistemle karşı karşıyasınız. Eğer sizin de ihtiyacınız varsa ve bu modelleri aktif olarak öğrenmek istiyorsanız vakit geçirmeden gerekli kurumlara müracaatınızı yapabilir ve sizde rahatlıkla  öğrenebilirsiniz. Bu modeller farklı motiflerle de bizleri karşılamaktadır. (Kirpi, fiyonk vb.) Bu teknik motifler inanın çok hoşunuza gidecek ve siz de bu muazzam el sanatını yapabilmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız. Beklentilerinizi bir tık yukarıya çıkarmanın zamanı gelmedi mi? Cevabınız evet ise, o halde  yapmanız gereken şey çok basit. Kararınızı bir an önce verip çalışmaya başlamak. Evet çalışmaya başlamak diyoruz, çünkü her işte olduğu gibi bu işte de yoğun emek ve çaba göstermeniz gerekmektedir.

iğne oyası, siz değerli hanımların en önemli gözdesi, el emeği göz nuru ve birbirinden değerli işlemeleriyle hayatınızı süsleyen bir modeldir. Bildiğiniz gibi el sanatları içerisinde bu modellerin ayrı bir yeri vardır. Bir defa şık bir görüntü elde edersiniz ki bu çoğu bayanın istediği türden bir şeydir. Bu açıdan siz değerli kadınlarımıza bu örnek modelleri tavsiye ederiz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr