Kripto Paralar Yükselişte: BTC, ETH, DOGE ve SHIB’de Son Durum | Bandirma.com.tr

8 Aralık 2023 - 19:54

Kripto Paralar Yükselişte: BTC, ETH, DOGE ve SHIB’de Son Durum

Kripto Paralar Yükselişte: BTC, ETH, DOGE ve SHIB’de Son Durum
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2023 - 15:08

112
google haberler

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, kripto para piyasasında yaşanan son yükseliş ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Kripto Para Birimleri Yükselişte

Grayscale Investments, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı verdiği yasal mücadelede önemli bir zafer kazandı. Bu zaferin etkisi ile birlikte kripto para birimleri yükselişe geçti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 28.100 dolar üzerine kadar yükselirken, piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da (ETH), 1.745 doları gördü. BTC yazının kaleme alındığı sırada 27.392 dolardan ve ETH 1.719 dolardan işlem görüyor.

Birer kripto para haber sitesi olan COINTURK ve COINTURK NEWS’te de belirtildiği gibi Son 24 saatte %5’den fazla değer kazanan BTC’nin etkisi ile kripto para piyasasındaki yükselişin yanı sıra Coinbase hisselerinde de önemli bir artış gerçekleşti. İşlem hacimleri bakımından ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase Global Inc (COIN) hisseleri ortalama %15’lik bir değer artışı kaydederek 85 dolar seviyelerine ulaştı.

Yükseliş Yorumları

Bunlara ek olarak Bitcoin‘deki son durumu değerlendiren kripto para analisti Michael Van de Poppe, yakın vadede kritik bir rol oynayabilecek fiyat seviyelerine işaret ederek olası senaryolara değindi. Yakın vadede 26.800 dolar seviyelerinin önemli olduğunu öne süren analist, piyasadaki düşüşün devam etmesi ve BTC‘nin bu seviyelerin altına gerilemesi durumunda değer kayıplarının 24.800 dolar ile 25.200 dolar seviyelerine kadar devam edebileceğini ifade etti.

Öte yandan analist, olası bir yükseliş senaryosuna da değindi. Kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasasındaki yükseliş eğiliminin devam etmesi ve BTC‘deki değer artışlarının hız kazanması durumunda lider kripto para biriminin 30.000 dolar seviyelerinde önemli bir direnç ile karşılaşabileceğini belirtti.

Bunların yanında toplam kripto para piyasası değeri 1.09 trilyon dolara ulaşırken popüler mem tokenlar Dogecoin (DOGE) son 24 saat içinde yaklaşık olarak yüzde 4.5 ve Shiba Inu (SHIB) yaklaşık olarak yüzde 3 artış kaydetti. Yazının kaleme alındığı sırada DOGE 0,0654 dolardan ve SHIB 0,0000082 dolardan işlem görüyor.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x