KREDİ KARTI İLE ALIŞVERİŞTE YENİ DÖNEM ! | Bandirma.com.tr

1 Aralık 2023 - 02:28

KREDİ KARTI İLE ALIŞVERİŞTE YENİ DÖNEM !

KREDİ KARTI İLE ALIŞVERİŞTE YENİ DÖNEM !
Son Güncelleme :

23 Eylül 2016 - 13:43

810
google haberler

Kredi kartı ve kredilerde yapılan yeni düzenlemeler neler? Hangi ürünlerde taksit sayısı değişti, hangi ürünlerde taksit yasağı var? İşte yeni düzenlemeler.
Kredi kartına taksit 9 aydan 12 aya çıkıyor.
Marketlere, cep telefonuna ve akaryakıta taksit yok.
Elektrik-elektronik eşya ve bilgisayar alımları 9 taksitten 6 aya düşürülecek. Beyaz eşya taksit sınırlandırılmasından etkilenmeyecek.

Havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık, konaklama, sağlık, ve sosyal hizmetlerle ilgili harcamalar, kozmetik ve ofis malzemesi alımları ve doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, sağlık ürünleri alımı, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamaların taksit yasağına tabi tutulacak.
Kurumsal kartlarla yapılan tüm mal ve hizmet alımlarında 9 ay taksit sınırı 12 aya çıkarılacak.

Yurtdışında yapılan harcamalar, alkollü içecek alımları, kozmetik ve ofis malzemeleri ve doğrudan pazarlama ile ilgili harcamaların taksit yasağına tabi tutulacak ve kurumsal kartlarla yapılan tüm mal ve hizmet alımlarında dokuz ay olan taksit tutarı 12 aya çıkarılacak.

Tüketici kredilerindeki vade sınırı 36 aydan 48 aya çıkarılacak

Konut kredilerinde kredi tutarı teminat alınan konutun değerine oranına ilişkin sınır yüzde 75’den yüzde 80’e çıkarılacak. Yüzde 20 teminatla ev sahibi olunabilinecek.
En düşük kart limiti 5.200 TL olacak.

Kredi kartlarının mevcut borç bakiyelerinin kart hamillerince talep edilmesi durumunda bir defaya mahsus en fazla 72 ay ile sınırlı olmak üzere bankalarca taksitlendirilecek ve ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla 72 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilinecek.

Kaynak : tv100

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x