Bandırma Reklam Ajansı
bandirma.com.tr

Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

13 Ocak 2021 Çarşamba, 15:19
koronavirus asi randevusu nasil alinir bandirma.com.tr
google news takip et mobil

Koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? Aşı randevuları başladı. Sağlık Bakanlığı Sağlık çalışanları için koronavirüs aşısı randevu sistemini açtı. SinoVac Koronavirüs aşısı başvurusu nasıl yapılır. İşte konu ile ilgili detaylı araştırma haberimiz.

KORONAVİRÜS COVİD-19 AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Herkesin merak ettiği koronavirüs aşı randevusu ilk olarak sağlık çalışanları ve huzurevlerinde kalan vatandaşlarımız için MHRS.GOV.TR sisteminde RANDEVU AL linkinden ve ALO 182 üzerinden verilmeye başlandı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE HUZUREVLERİNDE KALANLAR İÇİN AŞI BAŞVURUSU

Bilim Kurulunca çeşitli nüfus grupları arasında enfeksiyon kapma, ölüm oranı, olumsuz toplumsal etki riski gibi unsurlar göz önüne alınarak aşılamadaki genel öncelikler belirlendi. Buna göre aşılama çalışmalarının dört aşamada yürütülmesi planlandı. İlk aşamada ise sağlık çalışanları ile huzurevlerinde kalan yaşlı vatandaşlarımız yer alıyor.

AŞI YAPILMAYA 14-15 OCAKTA BAŞLANACAK

Ülke genelinde ilk olarak Aşılamanın ise perşembe veya cuma günü başlaması bekleniyor. Dün itibari ile Çin’den getirilen SinoVac aşılarının Türkiye’nin farklı noktalarına dağıtımı başlandı. Aşılar Sivas, Çorum, Amasya, Bilecik ve Samsun’a dün ulaştı.

Bir önceki yazımız olan Vali Şıldak'ın Ziyaret Programı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x