KORKMA!..

13 Mart 2019 Çarşamba, 10:01
google news takip et mobil
12 Mart İstiklal Marşı‘nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy‘u Anma programı, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bağımsızlığımızın simgesi, milli birlik ve beraberliğimizin ifadesi İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 98. yıl dönümü ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy‘u anma günü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen 98. yıl anma programına Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Mustafa Canbey,  Garnizon Komutanı ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, kurum amirleri, okul müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Karesi İnebey Anadolu Lisesi Müdürü Serkan Akçam yaptı.

Mehmet Akif Ersoy‘un hayatının ve İstiklal Marşı‘nın mecliste kabul edilmesinin anlatıldığı programda, Karesi İnebey Anadolu Lisesi’nin öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu tiyatral gösteri büyük ilgi gördü.

ROL MODEL: MEHMET AKİF
Anma programı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ersin Yazıcı; “Son günlerde yaşananlardan sonra bu ülkenin ne kadar büyük zorluklarla elde edildiğini birçok canın verildiğini, kanlarla sulanan Anadolu topraklarımızı kimseye teslim edilemeyeceği rahmetli Mehmet Akif’in tüm şiirlerinde görüyoruz. Gerçekten Mehmet Akif her yönüyle örnek insan. Bir kez daha kim olduğunu herkese anlatmaya çalıştık. Mehmet Akif Ersoy, şahsiyetinin çizgileri bakımından neslimiz için, nesillerimiz için numunedir, rol modeldir. Mehmet Akif’ten öğreneceğimiz çok şey var. Zorluklardan yılmamayı ve ümitsiz olmamayı milletçe ondan öğrendik. Emeği geçen başta öğretmenimiz ve okul müdürümüz olmak üzere İnebey Anadolu Lisemizin öğrencilerini kutluyorum.”dedi.

98 YAŞINDA
İstiklal Marşımızı, her Türk vatandaşının aynı aşkla söylemeye devam edeceğini ifade eden Vali Yazıcı, “İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 98.yılını bir kez daha kutluyor, bu marşı yazarken  ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyen Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve canlarını vatan uğrunda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla bir kez daha anıyorum.” dedi.

Bir önceki yazımız olan "12 MART MİLLETİN SESİ İSTİKLAL MARŞI VE AKİF" KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x