Bandırma Reklam Ajansı

Köpekler İçin Vitamin

22 Şubat 2021 Pazartesi, 13:46
kopekler icin vitamin bandirma.com.tr 1
google news takip et mobil

Köpeklerimiz için her şeyin en iyisini istemekle birlikte sağlıklı bir yaşam sürmeleri için elimizden geleni yapmak zorundayız. Onlara daha sağlıklı, hareketli ve kaliteli bir yaşam sunmak için köpeklerimize köpek vitaminleri verebiliriz. Onları besleriz, onlarla oynar ve onların su ihtiyacını gideririz fakat biz köpek sahipleri olarak köpeklerimizin dengeli beslenmesi için gerekli olan besin ihtiyaçlarını tam olarak bilemeyebiliriz. Köpeklerimiz için vitamin takviyesi bu ihtiyaçlarını gidermede büyük bir rol oynamaktadır. Hayvan sağlığı için kullanılan ilaçların içerikleri farklıdır fakat köpek vitaminleri herhangi bir reçete olmadan satın alınabilen ve doğal içeriğe sahip olan takviyelerdir. Köpekler de tıpkı insanlar gibi minerallere ve vitaminlere ihtiyaç duyar. Köpeğimiz için gerekli mamayı verdikten sonra köpeğimize vitamin takviyesi yapabiliriz.  Yeterli şekilde beslenemeyip gerekli takviyeleri almayan köpekler hastalıklara karşı dirençsiz olurlar ve köpekler sağlıklı gelişemeyebilirler. Köpekler için vitamin çeşitleri köpeklerimizin iç organlarının iyi çalışmasına yardımcı olur. Uzmanlara göre köpekler için en sağlıklı besin hazır mamadır. Özellikle insanların tükettiği besinlerin çoğu zararlıdır ve köpekler için yeterli vitamini ve minerali sağlayamazlar bu yüzden de köpekler için üretilen vitamin takviyeleri gerekebilir. Hangi dozda vitamin takviyesi verileceğini mutlaka veteriner hekime danışmalısınız ya da köpeğinizin yaşını ve kilosunu dikkate alarak bazı sitelerden ne kadar doz vereceğinizi öğrenebilirsiniz.   Köpeğinizin sindiremediği bu yüzden de tüketmediği bazı yiyecekler olabilir. Bu yiyeceklerde olan vitaminler vitamin desteği ile karşılanabilir. Köpeğiniz eğer bir gelişim veya sindirim sorunu yaşıyorsa öncelikle aldığı besinleri kontrol edip düzene sokmalısınız. Eğer yetersiz kaldığını düşünüyorsanız vitamin takviyesi köpeklerimizin gelişimi için çok daha faydalı olacaktır

kopekler icin vitamin bandirma.com.tr

Köpek Vitaminleri

Köpeklerimizin vitamin ve mineral ihtiyaçları biz insanlarınkinden farklıdır. Köpekler C vitaminine daha az ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden de köpeklerimize beşeri için kullanılan vitaminler verilmemelidir. Köpek vitaminleri hem köpeklerin eklemlerini ve kaslarını güçlendirir hem de amacına uygun vitaminler kullanıldığında deri sağlığını da korur. Köpekler için çeşitli vitaminler bulunmaktadır.  Bunlardan bir kaçı multivitamin  kompleksleri, eklem vitaminleri, probiyotikler ve balık yağı. Multivitamin  kompleksleri, köpek kilo aldırıcı vitaminlerdendir. Çok zayıf, çelimsiz ve güçsüz köpekler için uygun bir takviye olabilir çünkü köpeklerin kilo almasını ve kemik gelişimini sağlamaktadır. Böylelikle köpeklerin savunma mekanizmaları da güçlenir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini de destekler. İmmün sistemini güçlendirir. İçerisinde bulunan C vitamini ve diğer doğal antioksidanlar sayesinde köpekler daha aktif ve mutlu bir yaşam sürer. Eklem vitaminleri eklem sıvısındaki azalmayı önler böylelikle kireçlenme ihtimalini en aza indirger. Özellikle yaşlı köpek gruplarında kullanılır. Yaşlanmaya bağlı olarak kireçlenme daha çok görülmektedir. Uzun süre eklemlerin kullanılması aşınmaya neden olmaktadır ve bunun neden olduğu ağrıların azalması için de eklem ve kas vitamini takviyesi dolaylı yoldan da olsa faydalı olabilir. Probiyotiklerin de köpekler için önemli derecede faydaları bulunmaktadır. Bağırsaklar vücudun ikinci beyni olarak tanımlanmakta olup bünyede gerçekleşen kusma, ishal vb. rahatsızlıkların temeli bağırsaklarda bir şeylerin yolunda gitmemesini ifade eder. Bağırsak sağlığında öncül olarak tanımlana takviye gıdalardan birisi de içinde bir çok yararlı bakteri bulunduran probiyotiklerdir. Probiyotikler köpeklerde sindirimi ve boşaltımı kolaylaştırır. Balık yağı vitaminleri tıpkı insanlarda olduğu gibi köpekler için de faydalıdır. Balık yağı köpeklerde omega 3 ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Omega 3 aynı zamanda köpeklerin sağlıklı, az dökülen ve sağlıklı tüylere sahip olmalarında yardımcı olur.  Balık yağı köpeklerin kalp, göz, diş ve kemik sağlığına da fayda sağlamaktadır. Ayrıca köpeğimizin bazı besinlere alerjisi varsa ve o alerjisi olan besinlerdeki vitaminleri alamıyorsa köpek vitaminlerinden kullanabilirler. Köpekler için en çok tercih edilen vitamin takviyeleri eklem sağlığı için önemli olan multivitaminler, tüy dökülmesini ve deri hastalıklarını önlemek için de yağ asitleridir. Hayvan sahipleri köpeklerinin sindirim sorunlarının önüne geçebilmek için probiyotik desteği kullanıp aynı zamanda da yaşlandıkça ortaya çıkan zihinsel problemler için de antioksidan kullanmaktalar.

Yavru Köpek Vitaminleri

Yavru köpek vitaminleri köpekler yavruyken metabolizmalarını güçlendirmek adına kullanılan vitaminlerdir. Yavru köpekler henüz bünyeleri zayıfken onları küçük yaştan itibaren ileriye dönük iç parazitlerden ve ya ileride oluşabilecek hastalıklardan onları korur. Büyüme çağındaki ufaklıkların gelişimlerini tamamlamaları ve ileriki yaşlarda sağlıklı bir hayat geçirmeleri için takviye vitaminlerine ihtiyaç vardır. B vitamini bunlardan sadece bir tanesi olmakla birlikte tüy ve deri yapısını destekler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. E vitamini hücreleri korurken aynı zamanda da savunma sistemini güçlendirir. Örnek vermek gerekirse,  Gimdog Vitality Paste macun ile içerdiği L – Carnetin yavru köpeklerin kalp kası gelişimini destekler. En iyi köpek vitaminleri arasından örnek verirsek;  Beephar Tahılsız Omega 3&6 içerdiği somon yağıyla ve kalsiyumla hem deri ve tüy sağlığına hem de kemik gelişimine katkı sağlar. Omega 3 ve 6 Aynı zamanda da ani kalp krizi riskini ve kanser riskini azalttığı görülmektedir. Yağ asidi takviyesi kronik böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Yavru köpek vitaminleri kullanmak köpeklerinizin küçük yaştan itibaren bakterilerden ve virüslerden korunması adına önemli bir adımdır. Yavru köpek vitaminleri yaşlı köpek vitaminlerine göre farklı amaçlar barındırır çünkü bir kısım gelişimini tamamlamışken yavrular daha gelişim sürecine yeni girmiştir. Köpeklere vitamin takviyesi unutulmaması gereken bir ihtiyaçtır.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x