Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KOCAMAN BALIKÇILIK “TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ”Nİ ALDI

Türkiye’nin ihracatını sırtlayan ilk

Türkiye’nin ihracatını sırtlayan ilk 1000 firma içerisinde yer alan Kocaman, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından hazırlanan kılavuzdaki kriterleri yerine getirerek “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı. Kocaman Balıkçılık’ın Bandırma’daki fabrikasında yapılan incelemeler sonucunda güvenli üretim belgesi aldıklarını belirten Kocaman Balıkçılık Fabrika Müdürü Levent Esmer, “Sürecin ilk gününden bu yana aldığımız önlemler ile Türkiye’yi sağlıklı ürünlerle buluşturuyoruz” dedi.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı önderliğinde, Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanan kılavuzun kriterlerini yerine getiren Kocaman; Bandırma’daki fabrikasında başarıyla geçen denetim sonrasında, Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı’nın şartlarını sağlayarak “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi”nin sahibi oldu.

Bandırma fabrikası denetlendi

35’den fazla ülkeye ihracat yapan ve Türkiye’nin ihracatını sırtlayan ilk 1000 firma arasında yer alan Kocaman Balıkçılık, Bandırma’daki fabrikasında dünya standartlarında üretim yapıyor. Kocaman Balıkçılık Fabrika Müdürü Levent Esmer, “Dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecini daha ülkemize gelmeden takip etmeye ve önlemler almaya başladık. Bu süreçte güvenli üretimi kesintisiz sürdürerek tüketicilerimizi sağlıklı gıdayla buluşturmak ve çalışanlarımızı olası risklerden korumak için hayata geçirdiğimiz tedbir ve uygulamalar neticesinde güvenli üretim koşullarını yerine getirerek (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandık.” dedi.

Türkiye’yi sağlıklı ürünlerle buluşturuyoruz

Ülkemizin lider işlenmiş su ürünleri markası olarak ulusal marketler kanalıyla tüm yurda yayılma yolunda istikrarlı adımlarla ilerlediklerini dile getiren Levent Esmer, “Salgın döneminde aldığımız önlemler ile tedarikçilerimiz, çalışanlarımız ve tüketicilerimizi koruyup, Türkiye’yi sağlıklı ürünlerle buluşturuyoruz. Bu zor günlerde tedarikten üretime, nakliyeden satışa kadar tüm süreçlerimizde emeği geçen çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

nev bandırma