KOCAAVŞAR MESİRE ALANI YENİLENİYOR | Bandirma.com.tr

12 Aralık 2023 - 01:52

KOCAAVŞAR MESİRE ALANI YENİLENİYOR

KOCAAVŞAR MESİRE ALANI YENİLENİYOR
Son Güncelleme :

10 Haziran 2021 - 10:03

311
google haberler

Karesi Belediyesi, Kocaavşar Mesire Alanı’nda yenileme çalışmalarına başladı. Başlayan çalışmaları inceleyen Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Çalışmalar tamamlandığında hemşehrilerimizin rahat nefes alabilecekleri ve kaliteli vakit geçirebilecekleri bir alanı kentimize kazandırmış olacağız” dedi.

Balıkesir merkez ilçelerinde yaşayanlar tarafından Değirmenboğazı Mesire Alanından sonra en çok tercih edilen Kocaavşar Mesire Alanının yenileme çalışmaları başladı. Yaklaşık 230 dönüm alanda yapılacak çalışmalar ile Kocaavşar Mesire Alanı 2 hafta içinde yeni yüzüne kavuşacak. Alanda incelemelerde bulunan ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, mesire alanının şehre yakışır bir hale getirmek istediklerini söyledi.

230 DÖNÜMLÜK ALAN BAŞTAN SONA YENİLENİYOR

Kocaavşar Piknik Alanı’nın 230 dönümlük geniş bir alanı kapladığını söyleyen Başkan Orkan, burayı vatandaşların yoğun olarak kullandıklarını belirtti. Alanı daha sağlıklı ve huzurlu bir hale getirmek istediklerini ifade eden Orkan “Burasıyla ilgili bir projelendirme yaptık. Kocavşar’a yakışır bir piknik alanı olsun istiyoruz. Bunu yaparken de 30 tane mevcut piknik masalarının yanında, 50 adet daha beton piknik masası siparişi verdik. Onun haricinde bizim kendi kültürümüzde yeralan mangalla ilgili de barbekü siparişleri verdik. Vatandaşlarımızın burada güzel ve rahat bir şekilde, doğa içinde zaman geçirmesi için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Biz bu çalışmayı yaparken Karesi’de yaşayan vatandaşlarımızın iyi, güzel, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde piknik yapabilmesi için çimlerin biçilmesi, temizlenmesi çalışmalarına da başladık” dedi.

7’DEN 70’E HUZURLU PİKNİK

Pandemi dönemi nedeniyle insanların hava alabilecekleri alanlara ihtiyaç duyduklarını belirten Başkan Orkan, “Tuvaletlerimiz hoş bir görüntü vermiyordu, onlarında yenilemesine başladık. En azından bu hafta sonuna kadar toparlamaya çalışacağız. Burada güzel ir alan oluşturmayı düşünüyoruz. Çocuklarımız bizler için çok önemli. Çocuklarımızla ilgili de çocuk oyun alanlarındaki araç ve malzemelerin zamanını doldurduğunu gördük. Elimizdeki oyun gruplarından da buraya getiriyoruz. Çocuklarımıza da sağlıklı ve yeni çocuk alanları yapıyoruz. Buraya geldiklerinden 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı bir şekilde pikniklerini yapmalarını istiyoruz. Pandemi döneminde pikniğe insanlarımızın ihtiyacı oldu. Bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

KARESİ YENİ SOSYAL ALANLAR KAZANIYOR

Karesi Belediyesi olarak vatandaşların zamanlarını geçirebilecekleri yeni soysal ve kütürel alanlarda inşa ettiklerini vurgulayan Başkan Orkan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Pandemi döneminde yapımına başladığımız Toygar, Maltepe ve Paşaalanı Mahalleleri içinde yeralan Millet Bahçemizi hızla tamamlıyoruz. Orası bitme aşamasına geldiği halde vatandaşlarımız kullanmaya başladı. Adnan Menderes ve Kuvayi Milliye Mahallelerimizin bulunduğu bölgede de Atatürk Evi yapıyoruz. Atatürk Evi’ninde yaklaşık 8 dönüm peyzaj alanı var. Burada insanlarımız yürüyüş yaparak, oturabilecekleri bir alana kavuşacak. Vatandaşlarımızın artık evlerden sıkıldığı bir dönemden sonra onlara rahat ve güzel zaman geçirmelerini sağlayacak alanlar yaratıyoruz.”

BÜYÜKPINAR, YAYLACIK VE TATLIPINAR YOLLARI YAPILIYOR

Kırsal Mahalle yollarında sıkıntılar olduğunu ve bu sıkıntıları gidermek için çalışmalarda yaptıklarını söyleyen Başkan Orkan, “Önceki günde Mutlu Aydemir vekilimiz ile birlikte köylerimizi gezdik. Gezdiğimiz köylerde Büyükpınar, Yaylacık ve Tatlıpınar bölgesindeki ana yolda bazı sorunlarımız vardı. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte orada bir çalışma yapıyoruz. Altyapısını biz yapıp, asfaltını Büyükşehirmizin yapacağı bir çalışmaya başladık. Büyükpınar’dan itibaren de merkeze doğru gelecek bu yolumuz. Onu yaptığımız zamanda o yolla ilgili sorunumuzu halletmiş olacağız. Mutlu vekilimize de bizlere destek olarak yaptığı çalışmalardan ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Orkan, Kocaavşar Mesire Alanında çalışan belediye işçilerine kolaylıklar dilerken, alanda bulunan vatandaşlarla da sohbet etti. Vatandaşlar yapılan çalışmalar nedeniyle Başkan Orkan’a teşekkür ettiler.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x