grand serenay hotel bandırma

Kır Düğünü Damatlık Modelleri

22 Ağustos 2019 Perşembe, 14:34

Yaz ayları ile beraber düğünler için de sezonun açıldığını söylemek mümkündür. Özellikle havaların ısınması ile beraber açık alanlarda yapılması planlanan düğünler hız kazanır ve gelin ve damatları ise hazırlık telaşı sarmaya başlar. Gelin ve damat adaylarının çok iyi bildiği üzere düğün hazırlığının en önemli kısmı gelinlik ve damatlık seçiminin yapılmasıdır. Bu aşamada öncelikle düğün mekanı ve düğün konsepti belirlenmeli tüm bunların ışığında hayallerinizi süsleyen model hayata geçirilerek bu özel günün baş kahramanları için kusursuz seçimler yapılmalıdır.

Kır Düğünü Damatlık Modelleri

Kır düğünleri yaz aylarının vazgeçilmez düğün mekanlarıdır. Peri masallarındaki gibi bir düğün hayal eden çiftler için özellikle vazgeçilmez olan kır düğünleri görsel olarak ideal düğün mekanı olsa dahi kendi içinde dikkat edilmesi gereken unsurlar da barındırmaktadır. Bu unsurların en başında damatlık ve gelinlik seçiminin mekana uygun şekilde yapılması gelmektedir. Aksi taktirde kıyafetlerde istenmeyen lekeler oluşabileceği hareket alanınında kısıtlanması sorunu ile karşılaşılabilir. Kır düğünü damatlık modelleri arasından seçim yapmadan önce birkaç modeli detaylı incelemekte fayda vardır.

Desenli Damatlık Takım Elbise

Tüm kıyafet seçimlerinde olduğu gibi damatlık seçimi yaparken de vücuduna uygun modelin belirlenmesi en önemli aşamadır. Kesim, model veya renk ne kadar şık olursa olsun doğru fiziksel yapı ile eşleşmediğinde bir bütünlük içerisinde şıklık algısı oluşmayacaktır.

Bu nedenle beden şekli ve ölçüsü doğru belirlenmelidir. Eğer slim fit diye tabir edilen vücuda tam oturan modellerden yana bir seçim yapılacaksa desenli damatlık takım elbiseleri kır düğünleri için güzel bir seçim olabilmektedir. Bu modele kumaş üzerinde fazla belirgin olmayan dokuma desenleri ile hareket kazandırılmış ve farklı renk seçenekleri ile sunulmuştur. Bordo, lacivert, yeşil ve siyah renk seçenekleri mevcut olan modelin her zevke hitap edebilecek geniş skalası ve şık detayları tercih edilme sebeplerindendir.

Çıkma Yaka Damatlık Takım Elbise Modelleri

Çıkma yaka 2019 damatlık trendlerini belirleyen öncü tasarımların başında gelmektedir. Damatlık seçimi yaparken 2019 modasına uygun modern bir görünüm arayan damat adayları tarafından tercih edilebilecek olan bu modelde yeşil garnili, bebek mavisi, sivri çıkma yaka koyu mavi gibi birden fazla renk ve model seçeneği de bulunmaktadır. Damatlık takım elbiselerinde yelek tercih edilen bir detaydır. Şıklığınızı tamamlamak ve daha formal bir görüntü elde etmek istiyorsanız kır düğününde tercih edeceğiniz damatlık modelinde çıkma yaka ve yelekli seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Saten Şeritli Damatlık Takım Elbiseleri

Saten kumaş ışığı yansıtması ve kaliteli görünüşü ile özel günlerin vazgeçilmezlerindendir. Daha çok salon düğünlerine uygun bir kumaş gibi algılansa da bu bakış açısı artık demode görülmektedir. yalnızca detaylarda kullanıldığında kır düğünü gibi dış mekan düğünlerinde de rahatlıkla tercih edilebilecek sofistike ve şık bir tasarım örneği olduğunu söylemek mümkündür. Saten detay damatlıklarda yaka ucunda veya yaka kenarında kullanılmakta, siyah, lacivert ve beyaz gibi birden fazla renk seçeneği ile beğeninize sunulmaktadır.

Beyaz Renkli Damatlık Takım Elbiseler

Özellikle kır düğünlerinin ferah havasına uyum sağlamak ve gelinliğin sadeliğine eşlik etmek isteyen damat adayları kır düğünlerinde damatlık seçimlerini beyaz veya açık renk tonlarından yana yapabilir. Açık renkler riskli gibi gözükse de bu özel günün saflığına ve masalsı havasına ne kadar yakıştığı sorgulanamaz bir gerçektir. Beyaz rengi damatlık takım elbisesinin bütününde kullanmayı fazla iddialı bulan damat adayları için, buz mavisi, bebek mavisi veya açık gri tonları da takım elbiselerinde veya aksesuarlarında kullanabilecekleri alternatif seçenekler olabilir.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x