Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

Kent Konseyi’nde Beklenen Karar

22 Eylül 2014 Pazartesi, 09:52

Bandırma Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Azaklı, yürütme kurulu olarak 29 Eylül 2014 tarihinde genel kurul kararı aldıklarını açıkladı.
Bandırma Kent Konseyi seçimlerinin 25 Haziran 2014 tarihinde yapıldığını anımsatan Azaklı, “Fakat bu seçimlerde iki önemli hata yapılmıştır. Birincisi kent konseyi yürütme kurulu yedek üyeleri seçilmemiş, ikincisi de kent konseyi başkanı yönetmeliklere uygun seçilmemiştir. 29 Eylül 2014 tarihinde yapılacak genel kurulda, değişen mevzuata uygun hale getirilmeye çalışılan Bandırma Kent Konseyi Yönergesinin oylanması, yedek yürütme kurulu üyelerinin seçimi ve en önemlisi de Kent Konseyi Başkanlık seçiminin yenilenmesi gibi önemli konular ele alınacaktır” dedi.
Kent Konseylerinin, Türkiye’de henüz yeterince anlaşılamadığı için önemli hukuki sorunlarla da karşılaştıklarına dikkat çeken Azaklı “Kent Konseyi Başkanının Yönetmeliğe uygun seçilmemesinden dolayı Adana Kent Konseyi seçimleri Valiliğin atadığı müfettiş aracılığı ile 4 ay sonra yenilenmiştir. Bu ve benzeri örnekler Kent Konseylerinin, kentin sivil toplum iradesinin yansımasındaki önemini ve kent halkının hassasiyetini göstermesi açısından oldukça dikkat çekicidir” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr