Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kaza Yapmayan Sürücülere Trafik Sigortası Prim İndirimi

Trafik sigortasına 12 Nisan 2017 tarihinden itibaren getirilen tavan fiyat düzenlemesi, otomobillerin trafikteki risk potansiyelini göz önünde bulunduruyor. Buna göre; 7 basamaktan oluşan sistemde 1. basamaktaki çok hasarlı sürücüler en yüksek sigorta primlerini öderken, 7. basamaktaki az hasarlı sürücüler en düşük trafik sigortası primlerini ödeyecek.

Trafik sigortasına 12 Nisan

Trafik sigortasındaki tavan fiyat uygulamasında mevcut primler üzerinden uygulanacak indirimde otomobillerin trafikteki risk potansiyeli dikkate alınıyor Trafikte en riskli gruptaki otomobillerin primlerinde %28, trafikte en düşük riskli araç gruplarının primlerinde %26’ya varan indirimler yapılabiliyor. Trafiğe ilk kez çıkacak otomobillerin ise mevcut primlerine göre ortalama %20’yi bulan indirim uygulanacak ve bu sürücüler başlangıç olarak 4. basamakta yer alacak. Yıl hasarla tamamlandığında sürücünün yer aldığı basamak düşecek ve primler zamlanacak; sürücü yılı hasarsız tamamladığındaysa basamak kademesi yükselecek ve yenilenen poliçe primlerinde indirimlere gidilecek.

Motorlu araç sahipleri, yaptırmak zorunda oldukları trafik sigortasını “teklifli indirim” uygulaması sayesinde sigorta şirketlerinden bütçelerine en uygun fiyatla teklif alarak satın alabiliyor. Teklifli indirim sayesinde, trafik sigortası sorgulama işlemi yaparak en ucuz poliçeyi satın alabilen sürücüler, yılı hasarsız tamamladıklarında indirimlerden yararlanabilecek ve böylece uygun fiyatla trafik sigortası sahibi olabilecek.

Otomobilin trafikteki risk durumuna göre belirlenen tavan fiyatlar ise Türkiye genelinde 12 Nisan 2017 itibariyle şu şekilde olacak:

 • Basamakta hiç hasarı olmayan sürücüler yer alacak ve 443,85 liradan fazla prim ödemeyecek
 • Basamaktaki sürücüler 564,90 liradan fazla prim ödemeyecek
 • Basamaktaki sürücüler 685,95 liradan fazla prim ödemeyecek
 • Basamaktaki sürücüler 807 liradan fazla prim ödemeyecek
 • Basamaktaki sürücüler 1.210,50 liradan fazla prim ödemeyecek
 • Basamaktaki sürücüler 1.614 liradan fazla prim ödemeyecek
 • Basamaktaki çok hasarlı sürücüler 2.017,50 liradan fazla trafik sigortası primi ödemeyecek

Trafik Sigortasında 7 basamak için uygulanan indirim ve zam oranları ne kadardır?

 • Basamak – Poliçenin üçüncü yılının hasarsızlık ile tamamlanması halinde  7. basamaktan değerlendirilir ve %45 prim indirimi uygulanır.
 • Basamak – Poliçenin ikinci yılının hasarsızlık ile tamamlanması halinde  6. basamaktan değerlendirilir ve %30 prim indirimi uygulanır.
 • Basamak – Poliçenin ilk yılının hasarsızlık ile tamamlanması halinde  5. basamaktan değerlendirilir ve %15 prim indirimi uygulanır.
 • Basamak – İlk kez trafiğe çıkacak sigortalılar için uygulanır.
 • Basamak – Poliçenin birinci yılının hasarla tamamlanması halinde  3. basamaktan değerlendirilir ve %50 prim artırımı uygulanır.
 • Basamak – Poliçenin ikinci yılının hasarla tamamlanması halinde  2. basamaktan değerlendirilir ve %100 prim artırımı uygulanır.
 • Basamak – Poliçenin üçüncü yılının hasarla tamamlanması halinde 1. basamaktan değerlendirilir ve %150 prim artırımı uygulanır.

Trafik sigortası teklifini nereden alacaksınız?

Maddi hasar, yaralanma ve can kaybı ile sonuçlanan trafik kazalarında kusurlu araç sahibinin verdiği zararları karşılayan zorunlu trafik sigortası için sigorta şirketlerinden en düşük teklifi alabilmek mümkün. Koalay.com ile birçok sigorta şirketini eş zamanlı olarak sorgulayabilir ve ihtiyacınıza en uygun trafik sigortası tekliflerini ekranınızda görüntüleyebilirsiniz. Koalay sayesinde sigorta şirketlerini aynı anda sorgulayabildiğiniz için zamandan kazanır, trafik sigortanızı bilgisayarınızın başında kolayca yaptırabilirsiniz.

Zorunlu trafik sigortası ile sunulan teminatlar her sigorta şirketi için aynı kapsamda olduğundan siz sadece Koalay’ın size sunduğu fiyat tekliflerini incelersiniz. Eğer trafik sigortanızın yenilenmesi gerekiyor ya da ilk defa bir trafik sigortası poliçesi satın alacaksanız hemen Koalay.com’a girip en uygun trafik sigortası teklifini alın. Hiçbir komisyon ödemeden en ucuz trafik sigortasını anında satın alın. Koalay’da size sunulan en uygun teklifli sigorta poliçesini satın alırken kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Koalay kredi kartı bilgilerinizi saklamaz ve bilgileriniz asla diğer firmalarla paylaşmaz. Koalay.com’da kişisel bilgileriniz son teknoloji güvenlik sistemlerinin güvencesi altındadır.

Koalay’da Aksigorta, Anadolu Sigorta, Ergo Sigorta, Eureko Sigorta, Groupama Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Koru Sigorta, Mapfre Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Unico Sigorta, Zurich Sigorta gibi farklı sigorta şirketlerinden teklif alabilirsiniz.

nev bandırma