Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

Kasapoğlu : “Başarılı Değiliz”

23 Ağustos 2014 Cumartesi, 09:35

Bandırma Şehir / Özel Haber –  Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Eşref Kasap oğlu 30 Mart yerel seçimleri ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri ardından partinin gidişatını değerlendirdi. Kasapoğlu : 17 ve 25 Aralık olayları bize çok zarar verdi. Bandırma’da başarılı değiliz” dedi.

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu : Bandırma’da şu an CHP’de olan Belediye’yi Ak Parti olarak aldığımızda ancak kendimizi başarılı sayarız. Eylül-Ekim aylarında sırasıyla teşkilat seçimleri yapılır. Ama BEN ADAY DEĞİLİM. 

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu 30 Mart yerel seçimleri ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri ardından partinin gidişatını değerlendirdi. Kasapoğlu : 17 ve 25 Aralık olayları bize çok zarar verdi. Bandırma’da başarılı değiliz” dedi. Bandırma’da Ak Parti’nin yerel iktidarda olduğu dönemde yapılan hizmetleri vatandaşların halen daha hatırladığını ifade eden Kasapoğlu, “Bildiğiniz gibi Bandırma’da Ak Parti döneminde Mehmet Cemal Öztaylan ile başlayan ve Recep Eraydın döneminde devam eden bir hizmet fırtınası vardı. Doğalgazın Bandırma’ya gelmesinden tutun da, elektrik hatlarının yer altına alınmasına kadar hizmetler yapıldı. Baktığınız zaman mesela bir Ordu Caddesi’nden, Atatürk Caddesi’nden baktığınızda denizi göremiyordunuz. Neden? Elektriğinden tutun, telefonuna, kablo TV’sine kadar birçok kablo havadan gidiyordu ve bunlar önemli bir görüntü kirliliği oluşturuyordu. Bizim dönemimizde bunlar yer altına alındı, düzenlendi ve güzel bir görünüme kavuşturuldu. Caddelerin sıcak asfaltları döküldü. O günden sonra hiç böyle bir şey gördünüz mü?
Tabi bir konuda yerel yönetimin hakkını yememek lazım. Bir çok hizmet gitmeyen mahallemize parke taşı döşendi, yolları yapıldı. Bunu inkar etmiyorum. Ama bizim dönemimizden sonra bir metre bile elektrik hattı yer altına alınmadı. Altyapıya hiç girilmedi. Bugün bir Ordu Caddesi’nden aracınızla geçin sanki azgın dalgaların üzerinde gidiyorsunuz. Asfalt bozuk, çukurlaşmış. Aynı şekilde Atatürk Caddesi. Çok rezil bir halde. Bir an önce bu şehir içi asfaltların yapılması lazım. “dedi.
YAPTIKLARIMIZI İYİ ANLATAMADIK!
Ak Parti İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu, seçim çalışmalarında vatandaşlara yapılanları iyi anlatamadıklarını ifade ederek “Biliyorsunuz bu yerel seçimlerden önce bir Büyükşehir olma konusu gündeme geldi ve biz seçime Büyükşehir gündemi ile girdik. Neden kaybettik? Neden o kadar fark oldu? Yaptıklarımızı iyi anlatamadık. İnsanlarımız biraz da ideolojik baktı olaya. Bandırma’da benim Belediye Meclis Üyesi olduğum dönemde 2008 yılında yapılan bir ihale ile Bandırma’da şu anki Belediye Binası’nın, otogar’ın, otelin, Galericiler Sitesi’nin, AVM’nin bulunduğu proje Ayhanlar Firmasına ihaleye verildi. Recep Eraydın döneminde. Bende o zamanlar Mehmet Aslaner ve Necdet Sidat ile birlikte komisyondaydım. CHP buna itiraz etti ve iptali için mahkemeye başvurdu. Belediye yönetimini kazanınca da mahkemelerini geri çektiler ve 30 Mart seçimlerinde de halka bu projeleri biz yaptık dediler. Bu çok büyük bir yüzsüzlük, çok büyük bir yalan! Bunu milletin yüzüne baka baka söylediler. Biz utandık! Bunu ortaya çıkaran, ihaleye açan, mahkemeye veren belli. Tarihleri ortada. “dedi.
17 ve 25 ARALIK BİZE ÇOK ZARAR VERDİ
17 ve 25 Aralık tarihlerinde hükümete yönelik yapılmak istenen operasyonların ve buna bağlı medyaya yansıyan olumsuz haberlerin seçimlerde Bandırma’da partiye zarar verdiğini belirten Kasapoğlu “17 Aralık ve 25 Aralık tarihlerinde olan olaylar Bandırma’da bize zarar verdi. Yani mahallelere gittik çok sıkıntılar yaşadık. Bize bu konu çok zarar verdi Bandırma’da. Ama nasip böyleymiş, insanların takdiri böyleymiş. Ama burada bizim hatalarımız, piyasada söylenen yalanlar, gezi olayları, 17 ve 25 Aralık olayları bizlere Bandırma’da çok zarar verdi ve sonuçta bir Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gidildi. Baktığınızda Balıkesir genelinde 50 bin Bandırma’da 6 bin civarında bir oy artışımız var. Buna karşı 14 partinin birleştiği bir çatı var. Bu seçimde AK Parti ile CHP arasındaki sonuca değil bu 14 partinin aldığı sonuçla Ak Parti arasındaki sonuca bakmak lazım. Bizim yerel seçimlerde oy yüzdemiz yüzde 35’ti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 38,47. Yani artış var. Başarılıyız demiyorum kesinlikle. Ben bir seçimi kazanamadıktan sonra kendimi başarılı saymam. Yani İlçe Başkanlığı olsun, Kadın Kolları olsun, Gençlik Kolları olsun bir başarı sağlamadı bence. Burada başarıyı sağlayan Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi oldu. Tabi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Bandırma’da sahada olan tek parti bizdik. Vatandaşlarımızı ziyaret ettik, kahvehaneleri dolaştık, broşürlerimizi dağıttık, afişlemelerimizi yaptık. Bir de biliyorsunuz Ramazan Ayı boyunca mahalleye dönüşen köylerimizde ve Bandırma’nın tüm mahallelerinde iftar yemekleri yaptık. Mahallelerde muhtarlarla konuştuk, onların bize verdikleri listelere göre iftar yemekleri düzenledik. Öyle akşamlar oldu ki, aynı akşam 2-3 mahallede iftar yemeği verdik. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum bir kez daha. Evde iftar yapmayan arkadaşlarımız oldu. Ben yüzde 1 bile olsa bunların katkısı olduğuna inanıyorum. Ama yine altını çiziyorum, BAŞARILI DEĞİLİZ. Ne zaman başarılı olduk deriz? CHP’de olan Bandırma Belediyesi’ni alırsak o zaman Başarılı olduk deriz. 2014 yerel seçimlerinde biz yönetim olarak 11 tane fire verdik. Bunların 5 tanesi Belediye Başkanlığı Aday Adayı olarak diğer kalan 6 tanesi ise Belediye Meclis Üyesi Adaylarımızdı. Sıkıntılı bir süreç yaşadık ama kısa zamanda toparlandık ve işimize baktık. “şeklinde konuştu.
30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinin ardından teşkilatın mevcut yönetimle yorgun düştüğü ve istifa söylentilerinin oluştuğu konularına da değinen Kasapoğlu, Eylül-Ekim aylarında yapılması planlanan teşkilat seçimlerinde aday olmayacağını vurguladı. Kasapoğlu ” Cumhurbaşkanımız geçen gün bir açıklama yaptı. İçimize fitne sokmaya çalışanlar olabilir diye. Benim arkadaşlarımı arayıp baskı yapanlar dahi oldu. İçimizden muhalifler de var, bu sadece bizde değil her yerde böyle. Balıkesir’de 7 ilçe teşkilatını görevden aldılar. Bunlar başarısız sonuçlar yüzünden mi diyelim ya da Belediye Başkan adayı olmak için istifa eden arkadaşlardan boşalan yerler mi diyelim teşkilatlar yenilendi. Bizim de burada bunu bekleyen arkadaşlarımız vardı. İşte olsa da bir koltuk da biz kapsak diye. Ben koltuk sevdalısı değilim. Benim sorumlu olduğum bir milletvekilimiz var. Kimdir o? Mehmet Cemal Öztaylan. O bana der ki, kardeşim başarısızsın. Kenara çekil biz falanca arkadaşla devam etmeyi düşünüyoruz. Buna saygı duyarım. Hiç önemli değil. Biz buraya seçimle geldik. Millete baskı yaparak gelmedik. İsmini anmak istemediğim bir basın mensubu benim için her gün bişeyler yazıyor. Kaale bile almıyorum. Arkadaşlarım gelip bana söylüyor ne yazdığını. Yazdığı bir köşe var ama bir gazetede bile yazmıyor. Hiçbir gazetede barınamamış, ilgi görmemiş, nerden kaynaklanıyor bilemiyorum ama sürekli bana karşı bir şeyler yazsam da rahatlasam gibi bir tarzı var. Yazıyor, rahatlıyor. Cevap vermeye değmez. Bizim yönetim içerisinde yaşadığımız önemli bir sıkıntımız yok. Meclis üyelerimiz Mecliste mücadelelerini veriyor bizler de bunun dışında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Eylül-Ekim gibi sırayla teşkilat seçimleri olacak. Ben her zaman söylüyorum. Ben Ak Partiliyim. Ama Başkanlığa aday değilim. Bu saatten sonra hep birlikte otururuz, kardeşlik ilişkileri çerçevesinde bu göreve talip olan arkadaşlarımızı tartışırız. Ben aday değilim çünkü benim bir de kendi işim var, sorumlu olduğum bir ailem var. Bundan sonra onlara vakit ayırmayı planlıyorum.” dedi.
DURSUN MİRZA HER ZAMAN AĞLAR!
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın geçtiğimiz günlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada vurguladığı, İller Bankası’ndan gelen ödeneklerin azaldığı ve gelir getirmeyen müdürlüklerin Bandırma Belediyesi’nde bırakıldığına yönelik söylemlere de cevap veren Kasapoğlu, ” Büyükşehir Belediyesi eğer elinizde ise faydalı. Bunu seçimlerde CHP de MHP de söyledi. Hatta seçimlerde İsmail Ok bunu söyledi ve bunun mücadelesini verdi. Bakın Dursun Mirza her zaman ağlar. Herşeye muhalefet olmuştur. Bandırma’da yapılan her şeye muhalif olmuştur ama sonunda çıkıp ben yaptım demiştir. O kadar uçuk projelerle insanlara gittiler ki o projelerin ancak bir tanesini yapabilecekler göreceksiniz o da Pazar yeri projesi. Bari şu sokakları adam gibi hale getirsinler. İlçe olarak ülke gündemine hep yüz kızartıcı yönlerimizle gündeme geldik. Dursun Mirza milletin yüzüne baka baka bizim yatırımlarımızı biz yaptık diyorsa ben her şeyi beklerim. Hiç demiyorlar ki seçimden sonra 4 aydır Bandırma Belediyesi’nin Büyükşehir’e geçen müdürlüklerinde çalışan memurlar, işçiler maaşlarını nereden alıyorlar? Bu müdürlükleri devrederken trilyonlarca da su borcu devrettin sen. Bunu kim ödüyor? Büyükşehir ödüyor! Ondan sonra bana gelen para kesiliyor. Kesilecek tabi ki! Yani senin hem bana borcun var, hem büyük yatırımları ben takip edeceğim. Bütün Bandırma’da çalışan elemanların maaşlarını ben ödeyeceğim. Sen yine aynı parayı alacaksın. Yok böyle bir düzen. Sen vereceksin bana ben yiyeceğim. Ben şuna inanıyorum. Dursun Mirza’nın verdiği sözlerden bir tanesi olacak o da pazar yeri. Buna inanıyorum. Milletin yüzüne baka baka söyledi. Bizi engelliyorlar dedi. De ki, Eşref Kasapoğlu’nun dilekçesi var, gitti Anıtlar Yüksek Kurulu’na beni engelledi desin,ya da Büyükşehir engelledi desin. Ama hep söyledi bunu. Çıkarsın evrak göstersin. Desin ki bizi engellediler. Milletin yüzüne baka baka dediler, engellediler dediler. Çıkıp Bandırma’ya yaptığınız bir tane yatırımı göstersenize. Deyin ki bunu yaptık, bu binayı diktik. Baktığınızda bunlar olmuyor, Belediyecilik kolay iş değil. Bandırmamız her şeye layık. Bizim de çocuklarımız burada. Bizler burada yaşıyoruz. Bandırma her türlü hizmeti hak ediyor. Bir tek pazar yeri ile sorunlar bitmez. Ben hiçbirini yapabileceğine inanmıyorum. Kaldırımları, sokakları düzenlesin, temiz tutsun yeter. Mahallelerin araları birahane doldu. Akşamları insanlar rahatça ailesiyle geçemiyor. Alkollü mekanlar acilen bir yere toplanmalı. Sokaklar ailelere bırakılmalı. Tabi inşallah başarılı olurlar ama ben inanmıyorum olacaklarına. Zaman kısa, seneler çabuk geçer. Bandırma’da her zaman birilerini yanına alarak yürüyebiliyorsun. Bunlar da bazı partileri yanlarına aldılar yürüyüp gittiler. “dedi.

Atilla Atakay “Aday Doğru Yöntem Yanlış”

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr