KARESİSPOR DÜNYA ŞAMPİYONASI YOLCUSU

10 Ekim 2018 Çarşamba, 09:41
google news takip et mobil

Dünya Şampiyonası yolcusu olan Karesisporlu Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonu Burak Kabakçı ve Karesisporlu Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonu Didem Çelik, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret etti.

Geçtiğimiz Eylül ayında yapılan Vücut Geliştirme Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde -70 kg kategorisinde birinciliği kazanarak, 2018 yılı Türkiye Şampiyonu olan Karesisporlu Burak Kabakçı ve Polonya’da düzenlenen Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu olan Karesisporlu Didem Çelik; Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın konuğu oldu.

KARESİSPORLULAR DÜNYA ŞAMPİYONASI YOLCUSU
Karesispor adına iki yarışmaya katıldığını ikisinde de Türkiye Şampiyonu, ilkinde ayrıca Avrupa 3’üncüsü olduğunu söyleyen Burak Kabakçı, “Bazı eksiklerimiz vardı, Yücel Başkanmız sayesinde bunları tamamladık, kendimizi geliştirdik. Bu sene de Dünya Şampiyonası’na gidiyoruz. Çok daha iyi bir netice alacağımızı düşünüyorum. Bu bizim için ve Karesi adına büyük bir onurdur” dedi. Polonya’da düzenlenen Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu olan Karesisporlu Didem Çelik ise Yücel Yılmaz’a destekleri nedeniyle teşekkür ederek, “Dünya Şampiyonası’nda güzel bir derece alacağıma inanıyorum” dedi.

20 BİN LİSANSLI SPORCU
Karesispor’un özellikle bireysel sporlarda önemli başarılara imza attığını ve başarılı sporcular yetiştirdiğini söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Bizlere büyük bir gurur yaşatan iki sporcu kardeşimiz şimdi Avrupa yolcusu. Benim kendilerinden beklentim yüksek. Ben Karesi’mizi tanıtan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi. “Sporda Gelecek 10’la Gelecek” projesi kapsamında ilçedeki okulların kullanılmayan salonlarını spor alanlarına dönüştürdüklerini belirten Başkan Yılmaz, “Bu salonlarda olimpik sporcular yetiştireceğimize inanıyorum. Son 3 yıl içerisinde lisanslı sporcusu en çok artan ilçelerden bir tanesi olduk. Şuanda ilçemizde 20 bine yakın lisanlı sporcumuz var. Biz göreve geldiğimizde bu sayı 2 bin 600 civarındaydı” açıklamasında bulundu.

MİLLİ GURUR YAŞATMAK İSTİYORUZ
Karesi Belediyesi olarak spora ayrı bir önem verdiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, “Ben Türk Bayrağının Milletler arası organizasyonlarda dalgalanmasını psikolojik bir savaş olarak görüyorum. Milli sporcu sayımız ne kadar artarsa uluslar arası arenada ne kadar çok İstiklal Marşı’nı okutursak, bayrağımızı dalgalandırırsak bu bizim için milli gurur. Her sporcumuza destek olmayı, ülkemizde milli gurur yaşatmayı vazife biliyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizde aşılı ceviz fidanı ve ceviz fidanı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x