KARESİ’DE GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ

30 Nisan 2019 Salı, 09:54
google news takip et mobil

‘Çık dışarıya oynayalım’ projesi Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nin Balıkesir il finalleri Karesi Belediyesi Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde başladı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışmalarda çocukların heyecanına ortak olan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

Balıkesir Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Çık dışarıya oynayalım’ projesi Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği finalleri Karesi’de yapılıyor. Karesi Belediyesi evsahipliğinde Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde başlayan ve 3 gün sürecek olan şenliklere 20 ilçenin finalistleri katılıyor. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını canlandırmak, ilk ve ortaokul öğrencilerini televizyon ve bilgisayar alışkanlığından uzak tutmak maksadıyla hayata geçirilen projede çocuklar mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, kaleli yakan top gibi geleneksel oyunları hem oynanıp hem de öğreniyorlar.

BAŞKAN ORKAN’DAN ZİYARET

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’da Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nin final müsabakalarını izledi. İlk olarak Karesi Belediyesi Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde yetkililerden yapılan faaliyetler hakkında bilgi alan Başkan Orkan daha sonra çocukların heyecanına ortak oldu. Şenliklerde yarışan çocuklarla bir araya gelen ve öğretmenlerden yarışmalar hakkında bilgi alan Orkan, yarışmacılara da başarılar diledi.

Başkan Orkan, “Spor; aile ve toplum ile uyumu, daima aktif yaşamı benimsetir. Alparslan Türkeş spor tesislerinde faaliyetlerimiz ile ilgili sunumları inceledik. Akabinde şehrimizin her noktasından gelen genç sporcularımızla bir araya geldik. Genç sporcularımıza faaliyetlerinde başarılar dilerim” açıklamasında bulundu.

Bir önceki yazımız olan BANVİT BK YÖNETİMİ BANDIRMA BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARINI ZİYARET ETTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x