“KAPIDAĞ’A ÇOCUK ELİ” DEĞECEK

07 Haziran 2019 Cuma, 18:28

Bandırma’da dezavantajlı çocuklar yararına faaliyet gösteren Bizim Çocuklarımız Sanat Kültür ve Doğa Derneği, Uluslararası Çocuk Merkezi’nin de destekleyeceği, ‘Kapıdağ’a Çocuk Eli’ isimli projeyi hayata geçirecek.

Uluslararası Çocuk Merkezi, Bandırma’da dezavantajlı çocuklar yararına faaliyet gösteren Bizim Çocuklarımız Sanat Kültür ve Doğa Derneği’nin ‘Kapıdağ’a Çocuk Eli’ isimli projesini Mikro-Fon programı kapsamında destekleme kararı aldı.

Derneğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“AB tarafından desteklenen ve Uluslararası Çocuk Merkezi tarafından yürütülen Mikro-Fon hibe programına ‘Kapıdağ’a Çocuk Eli’ isimli projemizle başvurduk ve hibe almaya hak kazandık…
Proje kapsamında Bandırma’daki dezavantajlı çocuklar ile Kapıdağ Yarımadası’nda kamp düzenleyeceğiz. Kamp sırasında, ‘Bizim Çocuklarımız’ doğal yaşamın önemine dikkat çekmek için Kapıdağ’ın çeşitli noktalarında çöp toplayacak.
Bununla da kalmayacağız, hergün Kapıdağ’ın farklı bir köyünde konaklayacağız ve köylülere düzenlediğimiz etkinliği anlatacağız.
Kampımızın ardından ise çocukların doğal artıklardan yaptığı el ürünlerini ve Kapıdağ’daki çektiğimiz fotoğrafları içeren bir sergimiz olacak.
Doğayı ve çocukları seven herkes etkinliklerimize davetli ve kampımız her gönüllüye açık…”

Projeyi dernek yönetim kurulu üyesi Mehmet Karanfil kaleme alırken koordinatörlüğü ise dernek başkanı Alev Şengönül üstlenecek.

Bir önceki yazımız olan ANA CADDELER ONARILIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x