İZOLASYON KURALINA UYMAYANLARLAR YURTLARDA KALIYOR

16 Eylül 2020 Çarşamba, 11:27
b 13 9 2020 7943841815
google news takip et mobil

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre izolasyon kurallarını ihlal eden 12 vatandaş, izolasyon süreci boyunca belirlenen yurtta kalmaya devam edecekler.

Valiliğin yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere Covid-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığının 11.09.2020 tarihli genelgesi ve İlimiz Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 2020/86 sayılı kararı ile; İl/İlçe Salgın Denetim Merkezleri aracılığı ile yapılan rehberlik ve denetimlere ve hakkında verilmiş izolasyon kararına rağmen tedbirlere aykırı davranarak ikametlerini terk etmek suretiyle halk sağlığını riske atan, hastalığın başka kişilere bulaşmasına neden olabilecek kişilerin, bu amaçla tahsis edilecek yurtlarda izolasyon süresini tamamlamalarına yönelik düzenlemeler yapılmıştı.

Bu amaçla ilimizde Hasan Basri ÇANTAY Yüksek Öğrenim Yurdu tahsis edilmiş ve izolasyon sürelerini tamamlamak üzere Valiliğimiz koordinesinde, ilgili tüm kurum ve kuruluşların işbirliği ile burada tutulacak vatandaşlarımızın ihtiyaçları ve izolasyon tedbirlerinin uygulanması için tüm tedbirler alınmıştır.

Bu kapsamda söz konusu yurtta, bugüne kadar izolasyon kurallarını ihlal eden toplam 13 vatandaşımız tutulmuştur. Bugün itibari ile tutulan vatandaşlarımızın sayısı toplam 12 olup, bu vatandaşlarımızdan 5’i ilimiz ve ilçelerinde ikamet etmekteyken, 7’si geçici nedenlerle ilimizde bulunmaktayken izolasyon kurallarını ihlal etmişlerdir. Yine bu vatandaşlarımızdan 1’i Covid-19 tanılı olup 11’i vaka temaslısıdır.

Covid-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında toplum sağlığını korumaya yönelik tüm tedbirlerin kararlılıkla uygulanmaya devam edileceği ve izolasyon tedbirine tabi tüm vatandaşlarımızın kurallara hassasiyetle uymaları çağrımızı yinelediğimizi,

Kamuoyuna saygı ile bildiririz.” 

Bir önceki yazımız olan KARESİ’DE NİKAHLARA PANDEMİ ÖNLEMİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x