İzmir Kanal Tedavisi | Bandirma.com.tr

30 Kasım 2023 - 07:23

İzmir Kanal Tedavisi 

İzmir Kanal Tedavisi 
Son Güncelleme :

19 Ekim 2022 - 16:25

111
google haberler

Kanal tedavisi İzmir işlemi sırasında, tedavi edilmesi gereken hastanın bir takım işlemlerden geçmesi gerekmektedir. Bu tedavi süresince diş röntgeni hastadan istenilmektedir. Röntgen sayesinde dişin durumu ve varsa köklerindeki sorunlar daha detaylı bir şekilde incelenebilir. Ayrıca hastaya uygulanacak diğer işlem ise anestezidir. İzmir endodonti tedavisinde hastaya anestezi uygulanması şarttır. Uygulanacak olan anestezi, hastaya lokal anestezi olarak yapılır. Anesteziden sonra enfeksiyonlu pulpa bölgeden temizlenir ve hastanın daha sağlıklı bir yapıda olması sağlanır. Hasta bu esnada herhangi bir ağrı hissetmez. Doldurma işlemi özel maddeler ile tamamlanır. Genellikle bütün işlemler hastanın diş sağlığına, varsa da çürüğün duruma göre ilerlemektedir. Ortalama bir kanal tedavisi yaklaşık bir saate yakın sürer. İzmir endodonti şubesinde işlemler, uzman diş hekimlerince ana dişin kurtarılması ve hastaya geri kazandırılması esas alınarak yapılmaktadır. Mümkün oldukça canlı dişi çekmekten ziyade olan dişi en iyi hale getirmek için özenli bir çalışma gerçekleştirilir.

İzmir endodonti şubemizde tedavisi sonrasında, hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. İlk iki ya da üç gün hasta operasyonlu bölgede yemeklerini çiğnerken hafif ağrılar hissedebilir. Bu durum normal karşılanmaktadır. Bu ağrının şiddeti daha fazla artar ve hasta tarafından hissedilmeye devam ederse, diş hekimlerine danışmaları tavsiye edilir. Ağrıların giderilmesi açısından hastaya uygun ilaç tedavileri uygulanabilir.

            Kanal tedavisi yaptırılacak olan hekim kesinlikle doğru bir araştırma sonucunda seçilmelidir. Kendi işinde yetkin olmayan bir diş hekimi sizin dişinizi tedavi edemeyeceği gibi aynı zamanda uygulayacağı yanlış bir işlem sonrası dişinize zarar da verebilir. Tüm bu sebepler göz önünde bulundurularak araştırma yapılmalıdır. İzmir endodonti şubesi bu gibi olaylara mahal vermemek içinde bünyesinde kanal tedavisinde uzman diş hekimleri bulundurur. Alanında uzman diş hekimleri için kanal tedavisi gibi işlemler zorluk oranı düşük işlemlerdir. Kısa sürede tamamlanacak olan bu işlemlerle beraber dişinizde oluşan ağrılara kesin bir çözüm bulabilirsiniz. İzmir kanal tedavisi fiyatları için bir hekim ile ön görüşme sağlamak daha faydalı olacaktır.Bunun yanı sıra,hijyen ve temizlik konusunda dikkatli olan diş hekimleri siz ve diş sağlığınız için her zaman daha doğru bir tercih olacaktır.  

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x