IV. ULUSLARARASI UYGULAMALI EKONOMİ VE FİNANS KONFERANSI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

04 Aralık 2018 Salı, 09:39

Onyedi Eylül Üniversitesi ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi iş birliği ile 28-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Kuşadası Sealight Resort Otel’de düzenlenen “IV. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Konferansı&Sosyal Bilimler Alanında Genişletilmiş” (ICOAEF’18 IV. International Conference on Applied Economics and Finance&Extended with Social Sciences)  başarıyla gerçekleştirildi.

İktisat, İşletme, Finans ve tüm sosyal bilimler disiplinleri ile ilgili teorik ve uygulamalı konuların tartışılmasına imkân sağlayan konferansın ana sponsoru Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası olurken Bandırma Belediyesi de konferansa destek verdi.

Konferansın açılış konuşmalarını Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı ve Onyedi Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burak Darıcı yaparken üniversite adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Serel ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi adına ise Rektör Prof. Dr. Mehmet Barca konuşmalarını gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından moderatörlüğünü Kıbrıs Lefke Üniversitesi’nden Doç. Dr. Derviş Kırıkkaleli’nin yaptığı açılış oturumunda, Bank Of Italy’den Dr. Stefano Siviero “Avrupa Birliği ve Para Politikası” ve üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Koç ise “İndeksli Dergilerde Makale Yayınlanması ile İlgili İpuçları” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.

Onyedi Eylül Üniversitesi ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen ICOAEF’18 Konferansında İngiltere, Polonya, Hindistan, Pakistan, Fas, Cezayir, Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Çin, KKTC, Endonezya, Malezya, Nijerya, Güney Afrika, Tayland, Yemen, Fransa, Tacikistan ve Türkmenistan gibi ülkelerden de katılımcılar yer aldı. 45 uluslararası üniversiteden toplam 105 ingilizce bildirinin sunulduğu konferansta, 76’sı sanal sunum olmak üzere toplam 270 bildiri sunumu başarıyla gerçekleştirildi.

Bir önceki yazımız olan FARKINDALIK YETMEZ, ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x