İtalya Gezisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Tavsiyeler

13 Mart 2017 Pazartesi, 09:36

İtalya Türkiye’den en fazla tercih edilen ülkelerden biridir. Roma, Milano, Floransa, Venedik gibi güzel şehirler insanlarımızı etkilediği için ilk tercih burası oluyor. İtalya’ya gitmek için Schengen vizesine sahip olmanız gerek. Para birimi Euro olan İtalya’nın başkenti Roma’dır. Her şehrin farklı bir özelliği olmakla birlikte tarihi yerleri ön plana çıkar. Bu yüzden İtalya’ya gitmişken en az 3 şehri gezmek gerekir.

İtalya’da ucuz uçak biletini Roma’ya veya Bari’ye bulabilirsiniz. Bu destinasyonlara uçak bileti genellikle daha ucuz olmaktadır. Ardından ülke içinde otobüs, tren veya uçakla gezebileceğiniz  ayrı bir rota çıkarabilirsiniz. Peki hangi şehirleri gezmelisiniz? Aşağıda paylaştığımız şehirlerin en önemli yerlerini uzman rehberle gezebileceğiniz İtalya turları da bulunuyor. En iyi İtalya turu hizmeti veren Prontotour’u tercih edebilirsiniz.

Roma: Başkent Roma tarihi yerleriyle dünyanın en fazla turist çeken şehirlerinden. Vatikan, Roma Forumu, Kolezyum, Aşk Çeşmesi gibi yerler ziyaretçi akınına uğrar.

Milano: İtalya’nın diğer önemli şehirlerinden biri olan Milano genellikle alışveriş ve modanın kalbi olarak bilinir. Lüks mağazalarda en moda ürünler sergilenirken Duomo Katedralinin muhteşem görüntüsü sizi etkileyebilir.

Floransa: Etkileyici yapısıyla İtalya’nın en özel şehirlerinden biri. Bazilikaları ve sokakları mutlaka görmeye değer.
Venedik: İtalya’da belki de en beğeneceğiniz şehir. Suların üzerine kurulan şehrin her yerinden gondollar geçiyor. Köprüler ve müthiş görüntülerle bayılacağınız Venedik’te gondol turu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
Napoli: Sahil şehri olan Napoli yaz tatili için güzel bir destinasyon. Eğer İtalya’da yaz tatili yapmak istiyorsanız Napoli tam size göre.
Pisa: Aslında çok küçük bir yer olan Pisa sadece meşhur Pisa kulesi için ziyaret edilebilir.

İtalya’da görülmesi gereken çok daha fazla şehir mevcut fakat yukarıda sizlere kesinlikle görülmesi gereken, en bilinen şehirleri aktardık.

İtalya’da Ne Yenir?

Bildiğiniz üzere İtalyan mutfağı tüm dünyada önemli bir yere sahiptir. Pizza ve makarnanın çıkış noktası olarak bilinen İtalya’da her yerde pizzacılarla karşılaşacaksınız. Ufak dükkanlarda satılan dilim pizzalar ilginizi çekebilir. Geleneksel makarnaların farklı versiyonlarını da mutlaka deneyin. Ayrıca Roma’ya gitmişken meşhur Roma dondurmasını da denemeyi unutmayın!

İtalya’nın gezilmesi gereken şehirlerinin ve denenmesi gereken lezzetlerin yanı sıra görülmeye değer birçok köyü bulunur. Geniş bir coğrafyaya sahip İtalya’da bolca vakit geçirebileceğiniz yerler var. Bu yüzden 2-3 günlük bir seyahat yerine daha uzun bir dönemi İtalya’ya ayırmanızı tavsiye ederiz.

İtalya’ya gitmek için yüksek bütçelere gerek duymayabilirsiniz. Sağlanan indirimli ve kampanyalı fiyatlar sayesinde çok uygun fiyatlara yurtdışı tatilinizi geçirmek mümkün. En uygun fiyatlardan yararlanmak için https://www.prontotour.com/erken-rezervasyon adresini ziyaret edip, indirimli fiyatları görüntülemenizi öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr