İSTİKLAL MARŞINI OKUYACAK

20 Nisan 2020 Pazartesi, 11:43
google news takip et mobil

23 Nisan 2020 tarihinin Meclis için özel bir anlamı olduğunu söyleyen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Mustafa Şentop’la görüştü ve o geceye ilişkin detaylar paylaştı.

Selvi köşesinde, TBMM’nin 100. yılına özel oturumuna Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılmayacağını ve canlı yayında İstiklal Marşı okuyacağını yazdı.

Selvi, “23 Nisan 2020’de saat tam 21.00’da çok özel bir an yaşanacak. Meclis’in yüzüncü yaşına özel olarak o an televizyonlar canlı yayına geçecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam saat 21.00’de İstiklal Marşı’nı okuyacak. Meclis Başkanı Mustafa Şentop da aynı anda Meclis bahçesinden İstiklal Marşı’nı okuyacak.” bilgisini paylaştı.

Selvi, “Meclis Başkanı Şentop, ’23 Nisan günü saat 21.00’de evlerimizden, balkonlarımızdan İstiklal Marşı’nı okuyalım’ diye bir çağrıda bulunmuştu. Şentop, çağrısına farklı siyasi görüşlerden, partilerden gelen destekten dolayı memnun. Koronavirüs ortaya çıktığında sağlıkçılarımıza destek vermek için akşamları saat 21.00’de onları alkışlamıştık. Cumhurbaşkanı Erdoğan da sağlıkçıları alkışlamak suretiyle bu etkinliğe güçlü bir destek vermişti. Meclis Başkanı Şentop, ‘Cumhurbaşkanımızla da görüştüm, Cumhurbaşkanımız da katılacak’ dedi.” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan 2020 TURİZM SEZONU NE ZAMAN AÇILACAK ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x