Bandırma Reklam Ajansı

İnternetten Para Kazanma Yolları

13 Nisan 2021 Salı, 13:23
internetten para kazanma yollari bandirma.com.tr
google news takip et mobil

Evde boş vakitlerinizde ne yapacağınızı düşünen ancak bir türlü bir fikir bulamayanlardansanız, İnternetten para kazanma yolları arasında bulunan Makale Yazarlığı düşüncesi tam size göre olabilir. Bu fikrimiz özellikle bilgisayar başında vakit geçirenlerin çok hoşuna gidecektir.

İnternetten Para Kazanma – Makale Yazarlığı Yaparak Para kazanmak

Kelimelerle aranız iyiyse ve bilgisayar başında yazmaktan hoşlanıyorsanız yazı ya da internette kullanılan diliyle makale yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu işi nasıl yapacağınızı aşamalar ile aktaracağız. Makale yazarlığı dışında başka ek iş fikirlerine ihtiyacınız varsa www.ekishaberleri.com sitesinde bulunan ek iş fikirleri yazılarını okuyabilirsiniz.

internetten para kazanma yollari bandirma.com.tr 1

Evde yazı yazarak nasıl para kazanılır?

  • İnternet siteleri için yazılar hazırlayabilirsiniz. Bunun için internet üzerinde faaliyet gösteren özellikle “nasıl yapılır” alanında çalışan sitelerle irtibat kurarak başlayabilirsiniz. Bu türden siteler görüşleriniz ve yazılarınız için sizlere ödeme yapar. Her ne kadar internetten para kazanmak zor bir süreç gibi görünse de isminizi duyurduğunuzda müşterilerinizin zamanla çoğaldığını kendiniz göreceksiniz.
  • Makale yazmaya karar verdiyseniz artık sırada ne türden makale yazmaya başlamak var. Bunun için önerimiz genel içerikli makaleler yazmanızdır. Genel içerikli makaleler için ödeme yapacak birçok web site sahibi bulabilirsiniz. Makalelerin içeriklerinin ne olacağı kararını firma sahipleri size bırakabileceği gibi, doğrudan makale başlıklarını kendileri belirleyebilir. İnternet üzerinde yayın yapan her sitenin kendisine göre farklı kuralları vardır. Bu sebeple her siteyi birebiriyle bir tutmalısınız. Çalıştığınız her farklı siteyi özelliklerine göre incelemeli ve önceden araştırmalısınız. Makale ücreti konusuna değinecek olursak piyasada yazardan yazara değişen bir ücret söz konusu. Ancak genel itibariyle taban fiyat 100 kelimesi 1,5TL-2TL ve kaliteye göre daha yüksek seviyelerde bir ücret piyasası vardır. İnternet üzerinden makale yazarı aranıyor ilanlarını takip ederek bu ve benzer fiyatlandırmadan kendinize yazı yazacak bir site bulabilirsiniz.
  • Yazılarınızı forumlara gönderin. Ancak bu yöntem sizi zengin etmeyecektir. Ortalama olarak iyi bir çalışmayla 20tl civarı kazabilirsiniz. Ayrıca google üzerinden post işleri şeklinde arama yaparak iş fırsatlarını yakalamanız mümkün.
  • Sosyal medya üzerinde her zaman bulunmak isteyen kişiler vardır. Böyle kişilerden olup pek fazla zamanı olmayan müşterileriniz olabilir. Bu tür kişiler parayla kendilerine yazarlar tutarlar. Facebook gibi bir sosyal ağda hatırı sayılır şekilde takipçisi olan bir gruba yönetici olarak iyi bir para kazanabilirsiniz.
  • Blog yapabilirsiniz. İnternet üzerine merak saran birçok kişinin genel olarak yaptığı şeylerin başında bir blog kurmak gelmekte. Blog kurarak para kazanmanın bir kaç yolu vardır. Bu yollar;
  1. Bloğunuza adsense reklamları eklemek
  2. Adsense dışında yerel içerikli reklamları kullanmak
  3. Ya da internet üzerinde faaliyet gösteren farklı reklam araçlarına yönelmek

Bu şekilde bir blog kurarak ya da internet üzerinden makale yazarlığı yaparak internetten para kazanma düşüncenizi hayata geçirebilirsiniz. Ancak bu iş bir emek ve sabır işidir. Bu sayede makale yazarlığı sayesinde aylık 1000TL-2000TL civarı bir para kazanmayla iş sektörüne başlayabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x