Son Dakika
20 Kasım 2017 Pazartesi

İhsanoğlu Seçim Bildirgesini Açıkladı

11 Temmuz 2014 Cuma, 09:17

Köşk adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, yaptığı basın toplantısında seçim bildirgesini açıkladı.

İhsanoğlu, geçtiğimiz hafta adaylığını açıklayan Başbakan Erdoğan’ın yaptığı gibi Allah’a şükrederek konuşmasına başladı, dua etti. İhsanoğlu, “Konuşmama Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla başlıyorum” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da adaylığını açıkladığı konuşmasında, Fatiha suresini okumuş, dua etmiş ve konuşmasını sonlandırmıştı.

Öte yandan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kullandığı slogan da dikkat çekti. Köşk seçimleri için “Ekmek için Ekmeleddin” sloganı tercih edilirken, bu slogan özellikle CHP’nin seçmen kitlesinde tepkiyle karşılandı.

İhsanoğlu’nun konuşmalarından satır başları;
ONLARA ÇAPULCU DEDİRTMEM
“28 Şubat’ta gencecik kız çocuklarımıza sıkmabaş diye bağıranlar vardı. Ben buna karşı dokuz çocuğun yanında durdum, makamım elimden alındı. Ben öğrencilerime sıkmabaş diye hakaret ettirmem. Okuma hakkının elinden almasına izin veremezdim. Gün geçti yeni bebekler doğdu. Ülkeleri için sokağa çıktılar. Dün nasıl yanındaydım, bugün de yanındayım.

Ben talebelerime, gençlerime çapulcu dedirtmem. Ali İsmail Korkmaz da onlardan biriydi. Onun da tüm kaybettiğimiz canların da ruhu şad olsun. Elbette her yerde her zaman bu gibi demokratik gösterileri suiistimal etmeye çalışan gruplar olacaktır. Şurada 1000 kişi toplansa, önce su satan esnaf, sonra polis, sonra o küçük gruplar. Devletin görevi sapla samanı ayırmaktır. Çocuklarımızın katil olmayacağı, kimsenin kimsenin canına kıymayacağı bir Türkiye hayal ediyorum

DÜŞÜNCELER KAMPLAŞIYOR
Yargı hükmünü bildirmedikçe hüküm vermek yargısız infaz demektir, maalesef ülkemizde bu infazları görüyoruz. Düşünceler kamplaşıyor. Cumhurbaşkanı seçilirsem halk içinde kangrene dönüşmüş ilişkileri iyileştirmek için çalışacağım.

SAYGI EKMEK İÇİN VERİN ELİNİZİ
Hükümete yargıya toplumun her kesimine saygılı olmak için saygı ekmemiz gerekecek. Saygı ekmek için verin elinizi.

BU TOPRAKLARA SAYGI EKMEMİZ GEREK
Ben tüm Türkiye’nin ortak Cumhurbaşkanı adayıyım. Ülke kutuplaşmış durumda. Cumhurbaşkanı olursam bütün bu ortamın önüne geçeceğim. Adalete saygılı, muhalefete saygılı olmak, hükümete, toplumun her kesimine saygılı olmak için bu topraklara saygı ekmemiz gerek. Bu topraklara ekeceğimiz bir diğer tohum dirliktir.

CUMHURBAŞKANI YOL YAPMAZ YOL GÖSTERİR
Yollara, pahalı arabalara bakmayın, Türkiye’de fakir çok, borçlu çok. Vatandaşımız borç ödemek için yemekten içmekten kesiliyor. Nereye gitsem duyduğum tek şey bu faizli borçluluk halidir. Diyeceksiniz Cumhurbaşkanı’nın icra yetkisi yoktur evet ama icra ile birlikte çalışıyor. Cumhurbaşkanı yol yapmaz ama yol gösterir. Türkiyenin en yoksul kesimini bir basamak çıkarmak önemli bir iştir. Bu koca coğrafyada birlik mi yoksa ayrışma mı kazanacak? Hem Türkiye’de hem dünyada birlikten yanayım.

ATATÜRK YAŞASAYDI
Atatürk şu anda yaşasaydı Ortadoğu, Kafkaslar ve tüm dünyada barış için temeli çoktan atmıştı. Bizim elimizde bu seçimi finanse edecek imkanlar yok. Bir rakibimiz hem iktidar olmanın hem de Başbakan olmanın imkanlarıyla kampanya yapacak. Bazı kanallarda hakkımda küçük düşürmenin yollarının arandığını görüyoruz.

AK PARTİ DAHİL TÜM PARTİLERLE ÇALIŞACAĞIZ
İhsanoğlu’nun dili sürçerse bunu gösterin, iyi bir şey söylerse yayınlamayın deniyor…Güzel milletime bir çift sözüm var; Ey azizler korkmayınız Türkiye’de istikrarı sarsacak hiçbir şey yapmayacağım. AKP dahil tüm partilerle birlikte çalışacağım.”

10 Sanatçıdan Erdoğan’a Destek

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr