Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

HÜRRİYET PARKINDA DÜZENLEMELER DEVAM EDİYOR

11 Ağustos 2017 Cuma, 09:51

General Balcı Çamlığındaki düzenlemeler ardından Hürriyet Parkında yenileme ve düzenleme çalışmaları başladı. Yürüyüş zemini için uygun olan ponza taşı kumundan yürüyüş parkuru yapıldı. Yürüyüş parkuru ve etrafının ışıklandırılması yapıldı. Yerler çim ile döşendi. Oturma grupları, jimnastik aletleri spor alanının yapımıyla tamamlanacak Hürriyet Parkı yürüyüş ve spor alanı vatandaşlarımıza hizmet edecek.

Bandırma’yı daha fazla yeşillendirmek istediklerini belirten Başkan Mirza; “Bandırmamızın geçmişten gelen yapılaşma şekli nedeniyle şehir içinde ağaçlandırma çalışmalarına fazla imkan vermiyor. Biz de mevcut alanlarımızı daha verimli kullanmak için çalışmalar başlattık. İlk olarak atıl durumda olan General Balcı Çamlığımızın kullanım hakkını alarak Bandırmalılarımıza güzel bir spor alanı sağlamış olduk. Hürriyet Parkı Ziraat Bahçelerinde de benzer bir çalışmayla düzenlemeler yapacağız. Diğer mahallelerimizde de uygun olan yerlerimizde benzer çalışmalar yapacağız. Günün stresinden uzaklaşabileceğimiz, spor yaparak bireysel sağlığımıza katkı sunacağımız alanlarımızı artırmak istiyoruz. Bandırmamıza mümkün olan yeşillendirmeyi sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Açık Köklü Chandler ve Fernor Ceviz Fidanı Sökümleri Sürüyor başlıklı makalemizde açık köklü ceviz fidanı, çetnır ceviz fidanı ve chandler ceviz fidanı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr