Havlu Kenarlarında En Sık Kullanılan Örnekler

26 Ekim 2017 Perşembe, 16:43

Havlu kenarı örnekleri hanımlarımızın en fazla yaptığı çeyiz eşyalarındandır. Renk renk havluların kenarları birde dantel, iğne oyası, mekik gibi el sanatlarından birisi ile tamamlandığı zaman güzel havlularımızı çok daha güzel hale getirir.

İğne Oyası Havlu Modelleri

İğne oyası havlu kenarı örnekleri havluları oldukça güzelleştiren el işlerindendir. Renk renk iğne oyası ipleri havlulara bahar yeri görünümünü verir. İğne oyası modellerinden çiçekler meyve motifleri geometrik desenler hatta sebze gibi özellikle biber ve domates iğne oyası örneklerinde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.  İğne oyası modelleri havlularınızda elde etmek istediğiniz en iyi görüntüyü verir. İğne oyası modellerinin yaptığınız figüre en iyi uyumu sağlaması nedeniyle orijinal desene birebir uyum sağlayacaktır. İstediğinin herhangi bir çiçeği bile model olarak kullanabilir ve o örneğin birebir benzerini oluşturabilirsiniz. İğne oyası havluların üzerini süslemek için kenarlarını süslemek için kullanabiliriz.

Mekik Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarı yapımında kullanılan mekikte iğne oyası gibi ince iplerle ilmek ilmek yapılan zaman alan sabır isteyen fakat bütün bu zahmete değecek güzellikler oluşturan el işlerimizdendir. Mekik denilen küçük bir aparatla yapılır. Oldukça güzel işlere imza attıran mekikler havluların kenarlarında oldukça şık duracaktır. Mekikte yine dantel ve iğne oyası havlu kenarında kullanılan iplerle yapılır. Bu ipler oldukça kullanışlıdır. Ütü istemeyen, uzun yıllar renlerini koruyan bu ipler el işlerinizi nesilden nesille taşımanıza katkıda bulunacaktır.

Dantel Havlu Kenarı Örnekleri

Dantel havlu kenarlarını da isterseniz motif motif olarak isterseniz tüm örebilir. Havlunun üzerini süsleyebilirsiniz. Çiçek kelebek gibi figürler yapabilirsiniz. Dantelden yapılmış havlu kenarı örnekleri havlunun renginde ya da birkaç renk kullanılarak yapılabilir. Halkalarla boncuklarla süslenebilir. Dantelden yapılmış havlu kenarları mekik ve iğne oyasına göre daha kolaydır fakat onlar kadar güzel görünecektir. Şimdi yapılan havlu kenarı örnekleri pilisi kumaşla dikilerek harçlarla da süslenerek çok daha şık hale getirilmektedir.

Havluların güzelliğine güzellik katan bu güzelliklerle süsleyelim ve kültürlerimizin devamını sağlayalım. Özellikle misafirlerimiz için onları özel hissettiren havlu kenarları ile süslenmiş havlular kullanalım. Banyo dekorasyonlarında da oldukça çık olacaktır. Bazılarının bu havlunun her yeri süslenmiş nereye elimizi sileceğiz dediğini duyar gibiyim fakat ellerimizi silmek için Kullanmasak bile şık sepetlerin için de kullanabilir bazı yerlerde kapının üzerine serilerek dekor olarak kullanılmaktadır. Hangi amaçla kullanırsanız kullanın bu güzel havlu kenarı örnekleri banyolarınızda mutfaklarınızda kullanarak bu güzellikleri sergileyin.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri