Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Hande Yener’e Bandırma’da Cennetten Teklif Geldi

28 Mart 2014 Cuma, 12:04

HANDE-YENER-BANDIRMA-13Pop müzik sanatçısı Hande Yener Ak Parti İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen konserde Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda Bandırmalılar ile buluştu.

Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Recep Şekerci’nin “Bandırma 2019” vizyonunda projelerinin sunulduğu bu özel gecede konser öncesi Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran 50 bini aşkın Bandırmalı gönüllerince eğlendi. Etkinliğe; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Balıkesir Milletvekili ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur ve Ak Parti Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan’da davetli olarak katıldı.

Bandırma Belediye Başkan Adayı Recep Şekerci yaptığı konuşmada “Sevgili gençler, Sevgili hanımefendiler, beyefendiler, Bandırma’mın güzel yüzlü insanları, bu güzel günde, bu özel konserde sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirerek sözlerime başlamak istiyorum. Tarihi yerel seçimler arifesinde buluştuğumuz bu güzel günde sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerinde sizleri temsil etmek için, Bandırma’yı hak ettiği yere getirmek için Ak Parti’den Belediye Başkan Adayı oldum.”

–  “EN BÜYÜK AMACIMIZ BELEDİYEDEN BEKLENTİLERİ ZİRVE TAŞIMAK”

“Bu yola çıkarken en büyük amacımız Bandırma halkının belediyeden beklentilerini zirveye taşıyacak bir anlayışı Bandırma’ya hâkim kılmak oldu. Bunun için göreve geldiğimizde günde en az 20 saat çalışacağız. Bugün burada Boş hesapsız vaatlerle, içi boş söylemlerle değil, somut plan ve projelerimizle karşınızdayım. Hayalini kurduğumuz değişimin yöneticisi, lideri olacak büyük Bandırma vizyonu ile, Bandırmayı Bandırmalıyı ayrım yapmaksızın kucaklayacak bir felsefe ile karşınızdayım.”

– “BANDIRMA’NIN ÇOCUKLARI İŞ ARAMAK İÇİN ÇEVRE İLLERE GİTMESİN”

“Ben Bandırma’nın çocukları, gençleri iş aramak için çevre illere gitmesin diye aday oldum. Ben Bandırma insanı kendi memleketinde huzur içinde yaşasın diye aday oldum. Ben Bandırmalı Bandırma’da doysun Bandırma’da mutlu olsun diye aday oldum.”

-“BİR YIL İÇERSİNDE FARKIMIZI FARK ETTİRECEĞİZ”

“Bundan 4 ay öncesinde Eti Maden İşletmeleri’nde işletme müdürüydüm. Sizlerden aldığım cesaretle, sizlerden aldığım güçle, sizlere hizmet etmek için aday oldum. Eti Maden Müdürlüğü’nü devir aldığımda bu dev işletme 17 Trilyon zarardaydı. Burada çalışma arkadaşlarımla el ele vererek 1 yılda üretimi 3 kat arttırarak kartlılığı 6 kat arttırdık. Bandırma’da da 1 yıl içerisinde farkımızı fark ettireceğiz ve Bandırma’yı hak ettiği yere getirmek için çalışacağız.”

– “BANDIRMA’YA YATIRIM İÇİN SIRAYA GİRİLECEK”

“Sevgili Bandırmalılar, Bandırma kısa süre içerisinde, ülkemizden ve dünyadan birçok büyük şirketin bir biri ardına yatırım için sıraya gireceği bir yer haline gelecek. Biz Ak Ekip olarak, Bandırma gençlerini memleketlerinden uzakta iş aramaktan kurtaracak bu önemli gelişmeye hazırız. Türkiye’de en önemli bir limanlarından birine sahip olan Bandırma’mızı aynı zamanda lojistik üs haline getirerek şehrimizin kalkınması adına çok önemli adımlar atacağız.”

-“BANDIRMA’NIN GELECEĞİNE İHANET ETMEYELİM”

Sevgili dostlar “ asfalt belediyeciliği” ile Bandırma 5 yılı hepimizin gözleri önünde kaybettiği gibi çevre ilçelerin ve yatırımcılar için alternatif güzergâhların gerisinde kalmaya yüz tutmuştur. 5 yıl oldukça uzun bir süredir. Yeni doğan bebeklerin ilkokul çağına yaklaşacağı, Üniversiteye yeni başlayan bir öğrencinin mezun olarak yaşama atılacağı bir süreden bahsediyoruz. Bizler bu zaman dilimini “asfalt belediyeciliği” ile geçirirsek Bandırma’nın ve Bandırmalının geleceğine ihanet etmiş, haklarını yemiş olacağımızı düşünüyoruz.”

-“PROJERİMİZİ KISA SÜREDE HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

“Biz projelerimizin hepsini çok kısa sürede yapmaya adayız. Bu büyük projelerle Bandırma’ya yaşanılabilir yemyeşil bir kent vaat ediyoruz. Bu büyük projelerle Bandırma’ya Bandırma gençlerine iş vaat ediyoruz. Bizim Memleketimize bir sözümüz var. “Bandırma’nın ekmeği bizimle büyüyecek” buna kararlıyız. “

-“BİZ BÜYÜK PROJELERİ İYİ BİLİRİZ”

“Biz büyük projeleri iyi biliriz. Bazıları sahiplenmeye çalışsalar da Bandırma’ya Liman AVM’yi biz kazandırdık, modern belediye binasını biz kazandırdık, Bandırma’ya yakışır İtfaiye binasını, bu gördüğünüz Cumhuriyet meydanını Sahil Bandını biz kazandırdık. Sadece bunlar mı? Bandırma’ya doğal gazı biz getirdik Yüzlerce ailenin yaşadığı TOKİ konutları da bizim zamanımızda yapıldı. Bandırma’da birçok mahallede elektrik hatlarını yer altına aldık.

Biz nasıl bıraktıysak üzerine hiçbir şey koyulmadı maalesef şimdi aynı şekilde duruyor.

Bandırma’ya tekel binalarını biz kazandırdık, Ayrıca bu binaların başkalarını peşkeş çekilmesini de biz önledik. Hem de  bu kalıcı eserlerin hemen hepsini belediyenin kasasından tek kuruş çıkmadan yaptık. Bandırma Belediyesi’nin şimdiki yöneticileri ise bizim eserlerimizin önünde sadece poz verdi.”

“BANDIRMA’YA ÇİVİ ÇAKAN AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİDİR”

“Bandırma’ya çivi çakan ak parti belediyeciliğidir. İstanbul da, Bursa’da, Kocaali’de, Konya’da Rize’de ve güzel memleketimin her yerinde nerede bir imar faaliyeti nerede büyük proje varsa altında Ak Parti belediyeciliğini bulabilirsiniz. Bizler de Bandırma için böyle bir kalkınma hareketi hayal ediyoruz.”

-“OYLARIMIZI ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN KULLANACAĞIZ”

“Sevgili anneler, Babalar, değerli dostlarım. Hepimiz çocuklarımız yanımızda yakınımızda olsun isteriz, Ben de üniversite öğrencisi olan bir kız çocuğu babasıyım. Benim için de, diğer anne babalar için de en değerli varlıklarımız çocuklarımız. Bu seçimde oylarımızı onların geleceği için kullanacağız. İnanıyorum ki Bandırma, Ak Parti belediyeciliği ile

Çocuklarımızın özgürce gelişebildiği ve ekmeğini doğduğu kentte kazanabildiği şehir olacak. Ve Bandırma’nın çocukları ayrışmayacak, öteki olmayacak, kavgada taraf olmayacak, polise taş atmayacak.”

-“CUMHURİYET MEYDANI AYRIŞMANIN DEĞİL KARDEŞLİĞİN MEYDANI OLACAK”

Bandırma’nın bu meydanı bazılarının istediği gibi ayrışmanın değil kardeşliğin meydanı olacak. Ve bu meydanda Kardeşlik Türküleri, Vatan şiirleri yankılanacak.Bizler Bandırma’ya ve bu memleketin insanlarına sahip çıkacağız. Edirne’den Kars’a Çanakkale’den Ardahan’a bu vatan topraklarının emanet eden Başta gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize, Tarihimize ve kültürümüze sahip çıkmak en büyük hedeflerimizden biri olacaktır. Allah bu ülkeye bir daha İstiklal Marşı yazdırmak zorunda bırakmasın, Şanlı Türk Bayrağı sonsuza kadar gönderden inmesin ve ezanlarımız sonsuza kadar dinmesin.”

-“BANDIRMA 5 YIL DAHA KAYBETMEYECEK”

Sevgili Bandırmalı Hem şehrim, Bandırmamız Ak belediyecilikle 5 yıl daha kaybetmeyecek ve bu seçimi sen kazanacaksın. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Teşekkürler Bandırma.” Dedi.

– UĞUR : “11 YILDA 10 KATTRİLYONLUK YATIRIM”

Gecede bir konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur “Milletvekilliği dönemimizde Cemal Öztaylan kardeşlerim ve diğer milletvekili arkadaşlarımla biz Bandırma’mız için çalıştık. Devletimizin tüm imkanlarını Bandırma’ya getirmek için çaba sarf ettik. 11 yılda Balıkesir’e yapılan yatırımlar 10 kattrilyon’u aştı. Bu sayede bölgemiz kalkınarak sanayi şehri olma yolunda hızla ilerliyor. Balıkesir 450 km bölünmüş yol yaparak tarihin en büyük yatırımını bu şehre sağladık. Barajlar, göletler, sulama alanları, hastaneler, sağlık tesisleri, eğitim kurumları, üniversiteler hepsi bizim dönemimizde sizlere kazandırıldı.”

-“BANDIRMA’YI RECEP ŞEKERCİ KARDEŞİMLE BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Bandırma’da da Recep Şekerci kardeşim başarılı bir kimya mühendisi, kendisi yıllarca Eti Maden tesislerinde başarıları imza atmış, biz inşallah Recep Şekerci kardeşimle el ele vereceğiz, yürek yüreğe vereceğiz, Bandırma’ya hizmet getireceğiz.” dedi.

-“YILDA 4 KEZ FESTİVAL”

Konser arasında Hande Yener’e teşekkür çiçeği takdim eden Ak Parti Bandırma Belediye Başkanı Recep Şekerci yaptığı konuşmada “Bandırma en iyisini hak ediyor. O yüzden bugün Hande Yener’i ilk kez Bandırma’da hayranları ile buluşturarak yoğun geçen bu seçim temposuna Bandırma’ya hediye niteliğinde bir konser düzenledik. Yönetime devir aldığımızda Bandırma’da yılda 4 kez festival düzenleyerek Bandırma’yı kültür ve sanatın tüm dalları ile buluşturacağız. Şimdi Hande Yener’den söz istiyorum. Haziran ayında Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali’ne inşallah davetimiz ile yeniden katılır.” dedi.

“-CENNETTEN TEKLİF GELDİ”

Şekerci’nin konuşmasına istinaden “Cennetten teklif geldi, seve seve” diyerek Recep Şekerci’ye teşekkür etti.

-“PROTOKOLSÜZ İLK HALK KONSERİ”

Konserde protokolün sadece engelli vatandaşlarımız için olması dikkat çekerken, Hande Yener’in de konser sırasında izdiham tehlikesini göze alarak tek tek engelli vatandaşlarımızla buluşması büyük alkış topladı. Bandırma’da protokolsüz gerçekleşen ilk konser gerçek anlamda halk konseri olarak vatandaşlar tarafından da alkış topladı.

“-ŞEKERCİ AİLESİ COŞKUYA ORTAK OLDU”

Recep Şekerci ve eşi Arzu Şekerci’de konseri vatandaşlarla birlikte ayakta seyrederek bu coşkuya gerçek anlamda ortak oldu. Şekerci ailesinin bu samimiyetini gören Bandırmalılar Recep Şekerci ve eşi Arzu Şekerci’yle fotoğraf çekinmek için adeta yarış içerisindeydi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr