Son Dakika
20 Şubat 2019 Çarşamba

HALK İRADESİ SANDIĞA TAM YANSIYACAK

13 Haziran 2018 Çarşamba, 09:50
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Seçim Gözlem Heyeti Üyeleri Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.
AGİT Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi tarafından Türkiye’de erken seçimleri gözlemlemek üzere görevlendirilen gözlemcilerden Alman Janina Markewitsch, Kırgız Emil Shakir Uulu ve Gözlemci Asistanı Sevilay Salay, Vali Ersin Yazıcı’dan 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Balıkesir’de alınan tedbirler konusunda bilgi aldı.
SEÇİM GÖZLEM MİSYONU
Balıkesir’de çok güzel karşılandıklarını ve bundan onur duyduklarını ifade eden Janina Markewitsch, heyetten 22 kişinin Türkiye’de uzun süre kalarak, seçim hazırlıklarını takip edeceğini tüm dünyadan 350 gözlemcinin ise seçimlerin gerçekleşeceği 24 Haziran’da görevde olacaklarını söyledi.

Ziyaretlerinden dolayı yabancı gözlemcilere teşekkür eden Vali Yazıcı ise, Balıkesir’de seçimin en güvenli şekilde geçmesi için her türlü tedbirin alındığını söyledi.
GAYRET GÖSTERECEĞİZ
24 Haziran’da yapılacak seçimin Balıkesir’de huzur ve güven içerisinde tamamlanacağına inandığını belirten Vali Yazıcı, “Seçim öncesi hazırlıkları, oylama günü ve sonrasında vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde oyunu kullanabilmesi ve vatandaşlık görevini ifası bizim denetimlerimiz ve anayasal düzen içerisinde gerçekleşecektir. Seçim sandığı, demokrasinin namusudur. Halk iradesi sandığa tam yansıyacak. Huzur ve güven içerisinde bir seçim için gayret göstereceğiz.“dedi.

Ziyaret, karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

Bir önceki yazımız olan 179 YILDIR HALKIN GÜVENİ İÇİN VAR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri