Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Hain Saldırı Meclis Gündeminde

23 Mayıs 2014 Cuma, 22:53

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, MKE Ankaragücü Bandırmaspor maçı sonrası taraftara yapılan saldırıyı Meclis gündemine taşıdı. 

İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde Havutça,“İktidarınızın, sporda şiddetin önlenmesi konusundaki yetersizliği, Türkiye 2’inci Lig Play Off çeyrek final ikinci turunda karşılaşan MKE Ankaragücü Bandırmaspor maçı sonrası bir kez daha Bandırmaspor taraftarına yöneltilen şiddetle kendini göstermiştir. Bandırmaspor taraftarı ölümle burun buruna geldiği sırada Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün koruma ve şiddeti önlemleri yetersiz kalmıştır” dedi.

Havutça, Bakan Ala’nın cevaplaması istemiyle verdiği önergesinde “Ankara Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ekipleri MKE Ankaragücü Bandırmaspor için hangi önlemleri almıştır ki Bandırmaspor taraftarı ölümle burun buruna gelmiştir? Bu önlemler yeterliydiyse, Bandırmaspor taraftarına yapılan saldırı nasıl gerçekleşmiştir? Birçok Bandırmaspor taraftarının yaralandığı ve otobüslerinin maddi hasara uğratıldığı saldırının sorumluları tespit edilmiş ve adli makamlar önüne çıkarılmış mıdır? Ankara Emniyet Müdürlüğü bu maçın sonrasında yaşanan olayları nasıl rapor etmiştir? Hangi emniyet yetkilileri önlemlerin yetersiz kalmasından sorumludur?” diye sordu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr