Göz Kapağı Düşüklüğü Pitozis | Bandirma.com.tr

29 Kasım 2023 - 15:01

Göz Kapağı Düşüklüğü Pitozis

Göz Kapağı Düşüklüğü Pitozis
Son Güncelleme :

13 Aralık 2022 - 20:41

276
google haberler

Göz kişilerin yüz bölgesindeki en önemli bölgelerden biridir. Kişinin yüz güzelliğini etkileyen en önemli organlardandır. Bu nedenle de gözdeki deformasyonlar ortadan kaldırılır, doktor yardımı ile daha güzel bir yüz ortaya çıkarılır. Estetik yaptırmanın hiçbir sakıncası yoktur. Ancak mutlaka uzman doktor kontrolü eşliğinde yapılması gereken bir operasyondur. Doğru şekilde doktora başvurulmalı ve operasyon yaptırılmalıdır. Göz kapağı düşüklüğünün diğer adı pitozisdir. Pitozis özellikle sonradan meydana geldi ise ihmal edilmemeli bu konuda araştırma yapılmalıdır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Göz kapağı düşüklüğünü tetikleyen birçok olay bulunmaktadır. En önemlisi ise genetik faktörlerdir. Genelde genetik olarak küçük yaşlardan bu yana göz kapağı düşüklüğü söz konusu olabilir. Onun dışında zararlı güneş ışığı, yaş, çevresel birçok faktör göz kapağının düşüklüğüne neden olabilir. Göz kapağı düşüklüğü genelde kişileri görsel açıdan olumsuz etkilemektedir. Eğer zamanında müdahale edilmezse gözlerin tamamen kapanmasına kadar durum gidebilmektedir. Bu açıdan dikkatli olunmalıdır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Göz kapağı düşüklüğü operasyonunu herkes yaptırabilir. Genelde bu operasyona başvuran kişiler 30 yaş üstü insanlardır. Erkek kadın fark etmeksizin herkes başvurabilir. Doktora giderek yüz şekline göre bir operasyon şeması belirlenir. Ameliyata yakın kan sulandırıcı faktörlerden uzak durmak gerekir. Ayrıca doktor muayenelerini de yaptırmak gerekir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı düşüklüğü üst ve alt kapaklar olmak üzere 4 göz kapağına da yapılır. Bu ameliyat sadece 4 göz kapağını kapsar. Fazlalık yağlar ve kaslar alınarak sıkılaştırma sağlanır böylece daha sağlıklı ve taze görünen bir görüntü ortaya çıkar. Diğer ek göz çevresi operasyonları için de farklı bir program belirlenir. Diğer ameliyatlar farklıdır. Alt ve üst göz kapaklarını farklı seanslarda yapan cerrahlar da mevcuttur.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatı Ne Kadardır?

Göz kapağı ameliyatı için fiyatlar farklılık göstermektedir. Her operasyon farklı bir fiyat aralığına sahip olmaktadır. Ayrıca kişinin yüz yapısına göre de değişiklik söz konusu olur. Bu nedenle fiyat bilmek isteyenler öncesinde doktora başvurarak kendilerine uygun olan operasyonu öğrenmeli ve uygun fiyatı almalıdır. Bu önemli bir noktadır.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x