Son Dakika
19 Ocak 2020 Pazar
grand serenay hotel bandırma

Gönen’e Hizmet Yağıyor

25 Haziran 2014 Çarşamba, 20:50

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Gönen’e yakışacak projenin yaşama geçirilmesi için düğmeye bastı.

Başkan Yakar, Hizmet Birliğinden Gönen Belediyesine devir edilen eski kömür deposunun bulunduğu 2 dönümlük alana 4 katlı altı otopark en üstü katı Gönen Belediyesi Nikah ve Düğün Salonu projesinin çalışmasının Kasım ayına kadar başlatılacağını açıkladı.

BELEDİYEDEN 2. DÜĞÜN SALONU

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Karşıyaka Mahallesinden sonra ikinci düğün salonun eski kömür deposunun bulunduğu alana yapılacağını açıkladı.

Karşıyaka Mahallesine yapılan düğün salonunu kalıcı gelir sağlamak amacıyla Karşıyakaspor Kulübüne tahsis eden Başkan Yakar, Hizmet Birliğinden Gönen Belediyesine devredilen 2 dönüm alan üzerine kurulu eski kömür deposunun bulunduğu alana da 4 katlı nikah salonu yapılacağını bildirdi

OTOPARK SORUNU DA ÇÖZÜLECEK

Altı otopark üstü nikah salonu olarak yapılacak tesisin 4 kat üzerinden projelendirileceğine de işaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Projeyi bu sene içinde yama geçirmeyi planlıyoruz. Tesisin üç katı otopark olarak kullanılacak. en üst kat ise Gönen Belediyesi nikah ve düğün salonu olarak halkımıza hizmet verecek.

Şu anda Gönen’in en büyük sorunlarından bir tanesi otopark sıkıntısı. yapacağımız tesisle, şehir içi trafik önemli ölçüde rahatlayacak” açıklamasını yaptı.

TOKİ’nin Sarıköy Belediyesinin öncülüğünde yaptığı 72 konut, müşteri arıyor. 72 konuttan 4 tanesinin satıldığını, 68 konutun atıl bir şekilde durduğunu bildiren Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “TOKİ Daire Müdürlüğüyle gerekli görüşmeler yapıldı. Temmuz ayında 68 konutu satışa çıkartıp, bu binaları vatandaşımızın kullanımına kazandırmayı düşünüyoruz” dedi.

GÖNEN’DE NE VARSA, SARIKÖY’DE DE OLACAK

Sarıköy Mahallesini yaşanabilir ve cazip bir hale getirmeyi düşündüklerini kaydeden Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Gönen’de ne varsa, Sarıköy’de de aynısı olacak” dedi.

Çevre düzenlemesi, parkları ve çocuk oyun alanlarıyla Sarıköy’de nezih bir ortam yaratmayı planladıklarını kaydeden Başkan Yakar, “TOKİ tarafından Sarıköy’e yapılan 72 konut var. Konutlar şu anda atıl bir durumda. 72 konuttan ancak 4 tanesi satılabilmiş. TOKİ Daire Müdürlüğüyle gerekli görüşmeleri yaptık. Konutları insanlarımızın kullanımına kazandırmak istiyoruz.

Temmuz ayında belediyemiz öncülüğünde atıl durumdaki 68 konut yeniden satışa çıkartılacak” açıklamasını yaptı.

Bir önceki yazımız olan Bandirma.com.tr Sonucu Önceden Belirledi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x