Son Dakika
19 Ocak 2020 Pazar
grand serenay hotel bandırma

Gönen’de Kaynaklar Seferber Edildi

19 Eylül 2014 Cuma, 22:47

Asmalıdere’de yaşanan can kaybından dolayı derin üzüntü içinde olduklarını bildiren Belediye Başkanı Yakar, hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Köylülerin mağduriyetinin giderileceğini de vurgulayan Başkan Yakar, belediye iş makinelerini köye gönderdiklerini açıkladı.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, yoğun yağışların sebep olduğu su taşkınları ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Yağmurdan etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Yakar, en üzücü olayın Asmalıdere Mahallesi’nde bir bayanın sel sularına kapılması olduğunu belirtirken, arama kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi. İlçe merkezinde ve bazı mahallelerde yaşanan su baskınlarının üzücü olduğunu ancak, böylesine yoğun ve uzun süreli yağışların karşısında yapılabilecek çok fazla bir şey olmadığını dile getiren Başkan Yakar, vatandaşların tepkisini de anlayışla karşıladıklarını söyledi. Başkan Yakar, “Taşkınlar alt yapı eksikliğinden değil, yağmur suyunun yoğunluğundan kaynaklandı. Yağmur şiddetini azaltınca yol üstünde biriken sular hızla çekildi. Ekiplerimiz taşkınlar sırasında koordineli çalışma ile acil yerlere anında müdahale ettiler, yağmurun tekrar yağması olasılığına karşılık gece boyunca nöbette kaldılar” dedi.

Bir önceki yazımız olan Hazal Fidancılık Ceviz Fidanı Satışı Başlıyor başlıklı makalemizde bandırma ceviz fidanı, ceviz fidanı ve ceviz fidanı göz aşı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x