Giyotin Sisteminin Özellikleri Neler? | Bandirma.com.tr

5 Aralık 2023 - 15:29

Giyotin Sisteminin Özellikleri Neler?

Giyotin Sisteminin Özellikleri Neler?
Son Güncelleme :

21 Haziran 2022 - 19:44

276
google haberler

Modern cam sistemleri içinde yer alan giyotin, dikey açılıp kapanan bir cam modelidir. Bir kontrol mekanizması ile yönetilebilen giyotin cam sistemi, 2 panelli ya da 3 panelli gibi farklı türler içerebilir. Tamamen açıldığında, camın panel yüksekliği kadar açıldığı giyotin cam sistemi, küpeşte olarak da bilinir. Kafe ve restoran gibi işletmelerin yanı sıra sosyal alanlarda çok tercih edilen giyotin sistemi, birçok avantaj içermesiyle öne çıkıyor.

Giyotin sistemi nedir?

Giyotin cam sistemi ya da küpeşteler, alüminyum panellerden oluşan ve yukarıdan aşağıya doğru açılan bir yapıya sahip cam sistemi olarak kullanılıyor. Kullanılan mekanın ölçüsüne göre, giyotin cam sistemi farklı panel yapısına sahip olabilir. Alanın büyüklüğüne göre 2’li, 3’lü ve 4’lü cam sistemi paneli tercih edilebilir. Sistem içinde, camların ve panellerin yanı sıra, açılıp kapanmayı sağlayan motor, kayış ve zincir gibi öğeler de yer alır. Giyotin cam sisteminin her parçası, camların sorunsuz bir şekilde açılıp kapanmasını sağlar. Hareketli küpeşte sistemi olarak bilinen giyotin cam sistemlerinde, ısıcam tercih edilebiliyor. Bununla birlikte, işletmelerde ve sosyal alanlarda çok tercih edilmesinden ötürü, giyotin sistemli camlarda güvenlik mekanizmaları da yer alabilir.

Giyotin cam sisteminin özellikleri ve avantajları

Uzaktan kumanda ile kullanılabilmesinin yanı sıra, giyotin sisteminin birçok farklı avantajı söz konusu. Giyotin cam sistemleri ile gelen en önemli avantaj, iklimlendirme konusunda iyi bir çözüm sunması. Özellikle kalabalık alanlarda, büyük kullanım alanlarında yer alan giyotin cam sistemleri, kumanda ile açılıp kapanarak, çok geniş bir alandan hava girişini sağlayabilir. Hem yaz hem de kış dönemlerinde giyotin cam sistemleri sayesinde, iklimlendirmeye ek olarak güvenlik de sağlanır. Kullanım alanı oldukça geniş olan giyotin cam sistemleri, 2’li panellerden 4’lü panellere, alanın büyüklüğüne ve ihtiyaçlara göre tercih edilebilir.

Giyotin cam sistemlerinin kullanım alanı içinde, kafe ve restoranlar ilk sırada yer alır. Bunun dışında düğün salonları, teraslar, spor tesisleri ve bahçeler de giyotin camın ön plana çıktığı yerlerden. Panorama cam ya da küpeşte olarak adlandırılan bu sistem, ısıcam ya da tek cam gibi farklı formlarda yer alması, açılıp kapanmanın çok hızlı bir şekilde, sorunsuz gerçekleşmesi ile ön plana çıktı.

Giyotin cam sistemi nasıl olmalı?

Giyotin cam sistemleri, kafe ve restoran gibi kalabalık, sosyal alanlarda kullanıldığı için yüksek kalite standartlarına sahip olmalı. Geniş bir alanda kurulması nedeniyle, giyotin camın kullanıldığı alüminyumların ölçüsü uygun standart içermeli. Buna ek olarak yağmur, kar ve rüzgar gibi dış koşullara karşı giyotin camın dayanıklı olması da önemli. Isı yalıtımı gibi özellikler içerebilen giyotin cam sisteminde, alüminyum profillerin kalınlığı da ihtiyaçlara göre değişebilir. Kafe ve restoranların teras bölgelerinde çok tercih edilen giyotin cam, aynı zamanda ses yalıtımı için de kullanılabilir.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x