Genital Estetik Türleri Nelerdir? | Bandirma.com.tr

30 Kasım 2023 - 07:47

Genital Estetik Türleri Nelerdir?

Genital Estetik Türleri Nelerdir?
Son Güncelleme :

08 Ekim 2022 - 10:42

127
google haberler

Günümüzde genital estetik ameliyatlarının sayısı giderek artmaktadır. Kadınlar çeşitli sebeplerden dolayı genital bölgelerinin görünümünden rahatsızlık duyabilmektedirler. Duydukları bu rahatsızlık ise ilişkilerinde kimi problemlerin oluşmasına veya özgüven kayıplarına sebep olabilmektedir. Yaşam kalitesini yükselten genital estetiklere olan talep gün geçtikçe artmıştır. Genital estetik ameliyatlarının bir çok farklı şekli bulunmaktadır ve bu ameliyatlar aynı seansta uygulanabilmektedir.

Genital estetik ile ilgili merak edilen konuların başında genital estetik fiyatları gelmektedir. Genital estetik fiyatlarında 2022 yılı itibariyle değişiklikler yapılmıştır. Ayrıca yapılan genital estetik ameliyatına bağlı olarak da fiyatlarda farklılık olabilmektedir. Bu nedenle genital estetik fiyatları ile ilgili bilginin genital estetiğin yapılacağı kliniklerden alınması gerekmektedir. Genital estetik türleri ile ilgili bilinmesi gereken detayları İstanbul’daki kliniğinde hizmet veren Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Selçuk Selçuk anlattı:

Genital Estetik Nedenleri

Genital bölgelerdeki yapısal bazı bozuklukların düzeltilmesi amacı ile yapılan genital estetik ameliyatları; vajinoplasti (vajina daraltma) ve labioplasti (iç dudak ve dış dudak estetiği) olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. Söz konusu yapısal bozuklukların bir kısmı doğuştan olabilmektedir. Bunun yanı sıra yapısal bozuklukların bazıları geçirilen ameliyatlar ile doğum sırasında meydana gelen birtakım sorunlardan da kaynaklanabilmektedir. Genital yapıyı oluşturan bölümler; vajina, büyük dudaklar, küçük dudaklar, hymen, dudakların üst kısmı ve tepe bölgesidir. Genital estetikler ile vajina, iç dudak ve dış dudağın sebep olduğu sorunların önüne geçilebilmektedir.

Genital estetik işlemleri birçok farklı sebepten tercih edilebilmektedir. Genital estetiğin yapılma nedenleri arasında en başta cinsel problemler ve estetik kaygılar gelmektedir. Bunun yanı sıra vajinal enfeksiyonların sıklığı ve iç dudakların kıyafetlere sürtmesi sebebi ile yaşanan rahatsızlıklar nedenleri ile de genital estetik yapılmaktadır. Kişilerin idrar sırasında yaşadıkları sorunlar genital estetik ile çözülebilmektedir. İdrar sırasında yaşanan ağrı veya idrar sırasında aşırı zorlanma genital estetiğin yapılma nedenleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca kişinin cinsel ilişki sırasında ağrı hissetmesi veya cinsel ilişkiye girmede zorluk ile orgazm sorunları genital estetiğin tercih edildiği durumlardır.

Vajinoplasti Nedir?

Vajina estetiği olarak da bilinen vajinoplasti, hem cerrahi olarak hem de lazer ile yapılabilmektedir. Vajinal estetiğin lazer ile gerçekleştirilmesi son derece hızlı bir işlemdir. Zaman içerisinde vajinal doğumlar veya yapısal nedenler ile vajina genişlemesi meydana gelebilmektedir. Bu durum ise cinsel ilişkinin kalitesini bozabilmektedir. Vajinoplasti ameliyatı ile gevşeyen doku fazlalığı alınmaktadır. Aynı zamanda cerrahi işlem sırasında daraltma ve etrafındaki dokuların gençleştirilmesi de yapılmaktadır.

Vajinoplasti, cerrahi yöntemin yanı sıra lazer ile de yapılabilmektedir. Lazer ile yapılan vajinoplasti işlemi anestezisiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Vajinal doğum veya yaşa bağlı olarak meydana gelen vajina genişlemesi, vajinoplasti ile sıkılaştırılabilmektedir. Vajina daraltma ameliyatının en çok tercih edilme sebebi orgazm olamama şikayeti olmaktadır. Ancak orgazm sorunlarının altında yatan tek sebep vajinada genişleme olmayabilmektedir. Ayrıca vajina daraltma ameliyatlarında vajinanın olması gerekenden daha fazla daraltılmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Aksi durumda cinsel ilişkiye girme zorluğu ve cinsel ilişki sırasında ağrı gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle vajinoplasti ameliyatını yapacak olan hekimin donanımlı olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Vajina estetiği sonrasında 3-4 haftalık bir iyileşme süreci bulunmaktadır.

Labioplasti Nedir?

Genital estetik kapsamında yapılan bir diğer müdahale ise olması gerekenden daha büyük olan iç veya dış dudaklara yapılmaktadır. Küçük ve büyük dudaklara gerçekleştirilen cerrahi müdahalelere labioplasti adı verilmektedir. Dış genital yapıyı meydana getiren daha dolgun ve kalın olan bölümlere dış dudak, iç kısımda ve ince olan bölümlere ise küçük dudak denilmektedir. Yapısal bazı özellikler veya yaşlanmaya bağlı olarak dudaklarda sarkma ve uzamalar meydana gelebilmektedir. Görüntü bozukluğuna sebep olan bu durumlar kişilere rahatsızlık verebilmektedir. Cinsel ilişki sırasında zorluk ve cinsel ilişki sırasında ağrı oluşabilmektedir. Bunun yanı sıra mayo ve bikini giyildiğinde kişilere rahatsızlık verebilmektedir. Labioplasti ile sarkan ve uzayan dudak kısımları şekillendirilebilmektedir.

Labioplasti ameliyatları lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Bu nedenle operasyon sırasında hastalar herhangi bir ağrı duymamaktadırlar. Labioplasti ameliyatı sonrasında 4 hafta süresince cinsel ilişkide bulunulmaması gerekmektedir. İyileşme sürecinde çok dar kıyafetlerin giyilmemesi önemlidir. Operasyon sonrası ise kişiler günlük hayatlarına dönebilmektedirler. İyileşme sürecinde kişilerin ağrı şikayetleri oldukça az görülmektedir.

Hudoplasti Nedir?

Hudoplasti işlemi, klitoris üzerindeki kırışıklıkların giderilmesi amacı ile gerçekleştirilmektedir. Klitoris üzerinde yer alan derinin olması gerekenden daha büyük olması, kadınların cinsel ilişki sırasında yeteri kadar haz alamamalarına neden olabilmektedir. Orgazm problemleri ile ilgili yapılan bir operasyon olan hudoplasti işlemi genellikle labioplasti operasyonu ile birlikte gerçekleştirilmektedir. Hudoplasti, genel anestezi veya lokal anestezi altına yapılabilmektedir. Hudoplasti operasyonu sonrasında kişiler günlük hayatlarına devam edebilmektedirler. Ancak operasyon sonrasında hijyene dikkat edilmesi ve bölgenin kuru tutulmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Operasyon sonrasında bölge su geçirmeyen bandajlar ile kapatılarak duş alınabilmektedir. Çok sıkı çamaşır ve çok dar kıyafetlerin giyilmesi önerilmemektedir. Hudoplasti operasyonu sonrasında 4-6 hafta süresince cinsel ilişkiden uzak durulması gerekmektedir. Operasyonun ardından dikişlerin alınmasına gerek olmamaktadır. Dikişler kendiliğinden kaybolmaktadır.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x