Son Dakika
26 Ağustos 2019 Pazartesi

GENÇ KALEMLERDEN BENGİ DOLU ÖYKÜLER

14 Mart 2019 Perşembe, 10:23
BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi’nden bir kitaba uzanan bir başarı öyküsü.

Edremit ilçesinde ortaokul ve lise öğrencilerinin yazdığı öyküler, BENGİ Projesi kapsamında kitap haline getirildi.

Hayallerinin yanı sıra başlarından geçen olay ve olguları öykü olarak kitaplarında toplayan Edremitli öğrenciler, mutluluklarını ve yazdıklarından oluşan kitaplarını paylaşmak için,  Vali Ersin Yazıcı ile bir araya gelerek, kitap hediye ettiler.

Aldığı hediyeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yazıcı, genç yazarlara yazmaya devam etmelerini söyledi.

BENİ ÇOK HEYECANLANDIRDI
Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un da hazır bulunduğu programda öğrencileri tebrik eden Vali Yazıcı, “Çok güzel bir eser olmuş. Hepsini tebrik ediyorum. Genç yazarlarımız, hem okumayı hem yazmayı teşvik ediyor. Onları geleceğin yazarları olarak görüyorum. Beni çok heyecanlandırdı. Öğrencilerimizin okumaya istekleri, hayallerinin gücü ve çeşitliliği beni duygulandırdı. Kendilerini kutluyorum. Öğrencilerimizin okuma ve yazma alışkanlığı kazanmasına yönelik bu projeye emek verenleri tebrik ediyorum. “dedi.

HER ZAMAN BİR ADIM ÖNDEDİR
Kayda Değer” adlı eserin bütün öğrencilere örnek olmasını isteyen Vali Yazıcı, “Her çalışma bir gayret ve çaba istiyor. BENGİ Projesi kapsamında öğrencilerimizin okuma yeteneklerini okuma saatleri uygulamasında geliştirirken, yazmayı da teşvik ettik. Yazı yazmak çok önemli bir iştir. Bilgi ve birikim sahibi olmak gerekli. Bu birikim ancak ve ancak kitap okumayla kazanılacak bir birikimdir. Kitap okumayan veya çok az okuyan birinin yazabileceği çok az şey olur. Kitap okuyan insanlar, okumayanlara göre her zaman bir adım öndedir. Duygularımızı kâğıda dökebilmek için gerekli bütün donanımları çok kitap okuyarak kazanabileceğimizi görmekteyiz.”dedi.

YILLAR GEÇİNCE DAHA İYİ ANLAYACAKSINIZ
Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Vali Yazıcı, “Doğru noktalara yatırım yaptığımızı, destek verilirse öğrencilerin neler yapabildiğini burada görüyoruz. Hepinizle gurur duyuyorum. Ne kadar büyük bir iş başardığınızı aradan yıllar geçince daha iyi anlayacaksınız. Duygularımızı kâğıda dökebilmek için gerekli bütün donanımları çok kitap okuyarak kazanabileceğimizi görmekteyiz.” dedi.

BÜYÜK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ
Vali Yazıcı, kitapları ve yazma süreci hakkında genç yazardan bilgi alırken, bu yaşta kitap yazmanın büyük bir başarı olduğunu ve diğer öğrencilere de örnek olması gerektiğini söyledi

Bir önceki yazımız olan SADIK ALTINOK'UN KİŞİSEL SERGİSİ AÇILDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x