GEÇİCİ BAKIMEVİ MİNİK DOSTLARIMIZ İÇİN ÇALIŞIYOR

18 Haziran 2019 Salı, 14:17

Bandırma Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Geçici Bakımevi, kentimizde yaşayan hayvanların sağlıklı ortamlarda yaşaması için çalışıyor.

İnsana olduğu kadar her canlıya değer veren ve bunu ortaya koyduğu örnek projelerle kanıtlayan Bandırma Belediyesi, daha yeşil, daha modern ve daha ayrıcalıklı bir Bandırma inşa ederken insan dostu hayvanları da unutmuyor. Bandırma Belediyesi Geçici Bakımevi, ilçede yaşayan sokak hayvanlarına özel bir veteriner kliği titizliğinde hizmet sunuyor.

Hayvanların Tedavileri Gerçekleştiriliyor

Kent sokaklarında yaşayan kedi ve köpeklerin rutin kontrol ve aşıları hem hayvanların hem de vatandaşların daha güvenli bir ortamda yaşaması için ekipler tarafından gerçekleştiriliyor. Özellikle hasta ve kötü durumda olan hayvanların bakımları ve tedavileri tesisin uzman veteriner hekimleri tarafından gerçekleştiriliyor. Veterinerlik binasında bulunan barınaklarda hassas şekilde korunarak bakılan sokak hayvanları, tedavi, aşılama ve kısırlaştırma operasyonları sonrası sağlıklı bir şekilde yaşam alanlarını bırakılıyor.

Hayvan Severleri Bekliyor

Hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlara da hizmet veren Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarının tedavisini gerçekleştirdikten sonra sahiplenmek isteyen vatandaşlara ücretsiz olarak hayvan sahiplenme imkanı sunuyor. Binlerce hayvanın sağlığına kavuşarak yaşam alanına geri döndüğü tesiste hayvanların ve halkın sağlığı için her detay ince ince düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANI AV. TOLGA TOSUN EDİNCİK'DEKİ TARİHİ EVLERİ İNCELEDİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x