Son Dakika
17 Aralık 2017 Pazar

Festivalde Sergi Açılışları Yapıldı

07 Haziran 2014 Cumartesi, 09:28

Bu yıl 25. si düzenlenen Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali’nin ilk etkinliği Belediye Kültür Merkezinde saat 18.30’da başlayan sergi açılışları oldu.

Birbirinden değerli sanatçıların eserlerinin yer aldığı festival sergisinde öncelikle İstanbul’dan festivalimize katılan Karşı Sanat Grubunun eserlerinden oluşan Karma Sergi sanatseverlerle buluştu. Ardından Bandırmalı sanatçı Levent İlvan’ın el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı İntersia adlı ahşap oyma sergisi izleyicilerin beğenisine sunuldu. Kültür Merkezinde yer alan diğer bir sergi ise fotoğraf Sanatçıları İlkay Başak, Özge Başak ve Tolga İnan Çelik’in objektiflerinden yansıyan “Cennetin Kuşları” isimli fotoğraf sergisi Bandırmalı sanatseverler tarafından beğeniyle izlendi. 25. Festivalimizin son olarak açılışı yapılan sergisi ise kentimizin önde gelen fotoğraf derneği olan BANFAD’ın dernek binası önünde açık hava sergisi olarak yer verdiği “Işığın Büyüsü” adlı fotoğraf sergisi yoğun ilgili gördü.

Sergi açılışlarından önce festivalin anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Kuşcenneti Festivali’nin doğa ve çevre korumacılığına vurgu yaparak Kuşcenneti festivalinin ülkemizde de çevre sorunlarını ortaya koyan ve bunlara çözüm üretme konusunda ses getiren önemli bir festival olduğunu söyledi. Mirza, çevre korumacılığı adına böylesine önemli bir festivalde eserlerini bizlerle paylaşan değerli sanatçı dostlarımızın da festival coşkusunu paylaşmaktan mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr