Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ESKRİM BRANŞINDA SPORCULARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI

Eskrim Branşında Sporcularımızdan Büyük Başarı. Türkiye Eskrim Federasyonu faaliyet programı kapsamında Antalya’da düzenlenen U10-U12-U14 Flöre Açık Turnuvasında ilimizi temsil eden sporcularımız madalyaları topladı.

Eskrim Branşında Sporcularımızdan Büyük

Eskrim Branşında Sporcularımızdan Büyük Başarı. Türkiye Eskrim Federasyonu faaliyet programı kapsamında Antalya’da düzenlenen U10-U12-U14 Flöre Açık Turnuvasında ilimizi temsil eden sporcularımız madalyaları topladı.

Antalya, Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) tarafından düzenlenen ‘U10-U12-U14 Flöre Açık Turnuva’da flörecileri ağırladı. Türkiye’nin 7 ilinden eskrim sporcularına ev sahipliği yapılan turnuvada, TUI Magic Life Jacaranda Otel’de üç gün süren kıyasıya mücadelenin ardından dereceye giren sporcular madalya mutluluğu yaşadı. Türkiye Eskrim Federasyonu faaliyet programı kapsamında Antalya’da düzenlenen U10-U12-U14 Flöre Açık Turnuvasında ilimizi temsil eden sporcularımız madalyaları topladı. 10, 12 ve 14 yaş altı flörecilerin madalya için ter döktüğü turnuvada; U14’te Arda Barış Demircan ve Balıkesir’den ilimizi temsil eden sporcumuz Alara Atmaca, U10’da Rutkay Çınar Bayrak ve Selin Ece İncesu, U12’de ise Ada Küfeciler ile Kuzey Aydemir altın madalyanın sahibi oldu.

TEF 2019-2020 faaliyet takviminde yer alan turnuvaya, ‘Adıyaman, Ankara, Balıkesir, Bursa, İstanbul, İzmir ve Muğla’ illerinden eskrimciler katıldı. Turnuvada dereceye giren sporcular madalya ve başarı sertifikalarını TEF Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber, TEF Teknik Kurul ve Olimpiyat Koordinatörü Recep Koç, TEF Organizasyon Kurul Üyesi Turgay Caner ve Eskrim Antalya İl Temsilcisi Yiğit Akdeniz’in elinden aldı.

İlimizi temsil eden ve başarılı olan sporcularımız ve antrenörlerini tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu “Balıkesir olarak Eskrim branşını çok önemsiyorum. Antrenörlerimizle her geçen gün artan talepler doğrultusunda geliştirme yönünde ciddi çalışma içerisindeyiz. Yeni katılacak sporcularla birlikte çıtanın daha da yükseklere taşınacağına inancım tam” dedi.

Balıkesir’den katılan sporcularımızın başarıları şu şekilde:

U10 Kız Flöre
Duru PERÇİN 2.

U12 Erkekler Flöre
Tuna AKAN 3.

U12 Kız Flöre
Nil KIRTAY 2.

U14 Kız Flöre
Alara ATMACA 1.
Elvin GÜLIŞIK 2.

nev bandırma