Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Eski Çamlık Cayır Cayır Yandı!

30 Ağustos 2014 Cumartesi, 10:22

Bandırma –Erdek  liman yolu mevkiinde bulunan terk edilmiş eski askeri Ordu Donat deposu arazisinde bulunan yüzden fazla ağaç saat 21.00 sıralarında çıkan yangın sonunda yandı.

Yoğun bir araç trafiği ve özellikle limandan gelen kamyon ve tırların geçtiği yol kenarında iddiaya göre araçlardan atılan sigara izmaritinin neden olduğu sanılan ve önce kuru otların tutuşmasıyla başlayan yangında gökyüzünü kaplayan alevler  poyraz fırtınası nedeniyle hızla büyüdü ve yüzden fazla zeytin, çam, selvi. çınar ve akasya ağaçlarına sirayet etti.

Bandırma Orman İşletme Müdürü Şükrü Açıcı’nın nezaret ettiği söndürme çalışmalarına Balıkesir Büyük Şehir İtfaiyesine ait 3 arasöz, Eti Maden İşletmelerine ve Orman İşletme Müdürlüğü arazözü ile Orman İşletmesi’ne ait 2 grayder katıldı.  Sarp ve bayır olan arazide güçlükle yapılan söndürme çalışmaları sırasında polis yolda güvenlik önlemi aldı, liman yolu tek taraflı trafiğe kapatıldı. Orman İşletme Müdürü Şükrü Açıcı kesin zararın yarın yapılacak araştırma sonunda belli olacağını söyledi.

Erdem öZCAN /öZEL HABER / BANDIRMA ŞEHİR

 

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr