Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

ERDEK’TE FİLM GİBİ DOLANDIRICILIK!

16 Aralık 2016 Cuma, 08:48

Erdek’te yaşayan 39 yaşındaki Murat Bağcı aracını satmak isterken 56.000 TL dolandırıldığı iddiasıyla polise başvurdu.

Murat Bağcı yaşadığı dolandırıcılık hakkında yaptığı açıklamada “Aracımı satmak için Bursa araba pazarına gittim. 3 kişi yanıma gelerek aracı beğendiklerini ve almak istediklerini söyleyince fiyatta anlaştık ve notere gittik. Noterde aracın değeri olan 56.000 TL´yi istediğimde “Biz şirket olarak çalışıyoruz elden para veremeyiz. Siz hesap numarası verin biz hesaba parayı yatıralım” şeklinde cevap alınca güvendim ve aracımın satışını noterde Volkan Y. isimli kişiye verdim. Aradan 1 saat geçtiğinde hesabıma baktığımda paranın yatmamış olduğunu öğrendim ve hemen bana verdikleri telefon numarasından geri aradım. Bana paranın akşama kadar hesabıma geçeceğini söylediler. Fakat ertesi gün para hesabıma yatmayınca dolandırıldığımı anladım ve hemen Erdek Emniyet´ine giderek şikâyette bulundum. Polis memurunun da aynı numarayı araması üzerine “Abi 1 saate Erdek´e geleceğim parayı elden vereceğiz” dediler ve telefonlarını kapattılar. Kendilerine bir daha ulaşamadım. Aracımı şu anda İstanbul´da bir galeriye satmış olduklarını öğrendim. 56.000 TL dolandırıldım çok mağdurum” dedi.

Kendisi gibi başkalarının bu dolandırıcılık tuzaklarına düşmemeleri için “Kimse parayı almadan imza atmasın” diyerek üzüntülerini dile getirdi.

Polis, şikâyet üzerine olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Haber: Tuncay ERTAN

Bir önceki yazımız olan Ceviz Fidanı Satışı Başlıyor başlıklı makalemizde bandırma ceviz fidanı, ceviz fidanı ve ceviz fidanı göz aşı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr